Aktualności

[CLJ] Szlagier na „zachodzie” – Lech podejmuje Pogoń. Transmisja na Łączy Nas Piłka od 12:00

Piłka Ligowa29.04.2018 
Starcie Lecha Poznań z Pogonią Szczecin to jeden z tych meczów, który może mieć decydujący wpływ na awans do półfinałów Centralnej Ligi Juniorów. „Portowcy” plasują się bowiem na drugim miejscu w tabeli, „Kolejorz” jest trzeci, ma do rywala jeden punkt straty. Transmisja spotkania odbędzie się na kanale Łączy Nas Piłka! Zapraszamy w niedzielę od godziny 12:00! Pojedynek Lecha z Pogonią to nie tylko starcie dwóch czołowych drużyn juniorów starszych. To rywalizacja klubów, które od lat przodują w szkoleniu młodzieży. Wystarczy przypomnieć, że w dwóch poprzednich rozgrywkach właśnie te zespoły kończyły sezon zasadniczy na dwóch czołowych miejscach w grupie zachodniej, a Pogoń dwukrotnie była finałowym rywalem Legii Warszawa.  Efektywną pracę w Szczecinie widać zresztą nie tylko w tej kategorii wiekowej – jeszcze tydzień temu „Portowcy” byli liderami we wszystkich trzech rocznikach CLJ (U-19, U-17, U-15). Zresztą młodsi piłkarze Pogoni dwa dni temu w zaległym meczu ograli… „Kolejorza”. Kilka dni wcześniej w meczu rezerw Pogoń wygrała także z Lechem 2:1. Dzisiaj wszyscy w Szczecinie myślą o podtrzymaniu udanej serii w meczach z poznańską ekipą.

Bardzo dobre nastroje przed niedzielnym meczem, paradoksalnie, mogą mieć przedstawiciele obu drużyn. Pogoń po niemrawym początku notuje serię pięciu kolejnych zwycięstw. W tym czasie zdobyła 18 bramek, tylko jedną tracąc. A jak spojrzeć w tym wypadku na bilans Lecha? „Kolejorz”, jako jedyny klub z czołówki (Śląsk, Pogoń, Zagłębie, Lech), w tym roku jeszcze nie przegrał, zdobył o jeden punkt więcej od Pogoni.  


Poznaniacy to najskuteczniejsza drużyna całej Centralnej Ligi Juniorów. Dzisiaj jednak ciężar zdobywania bramek rozłożony jest w tej ekipie na wielu zawodników, który obecność w kadrze zależna jest od wielu czynników. Jest chociażby Paweł Tupaj, w wygranym meczu z Odrą Opole (4:2) do siatki trafił również Filip Szymczak, który do tej pory grywał w zespole juniorów młodszych. – Ci młodsi zawodnicy grywali mniej, ale na swoje szanse zasługują. I na pewno je dostaną – mówi trener poznaniaków, Krzysztof Kołodziej.

W zespole Pogoni pierwsze skrzypce grają zawodnicy, którzy już łapią doświadczenie wśród starszych kolegów. Czy to Aron Stasiak, czy też Adrian Benedyczak. Ten ostatni imponuje zwłaszcza w ostatnich tygodniach. Był już dwukrotnie w meczowej osiemnastce na spotkanie LOTTO Ekstraklasy, a w rozgrywkach CLJ zdobył 15 bramek. W poprzedniej serii właściwie w pojedynkę rozstrzygnął losy rywalizacji z Lechią Gdańsk (4:0).– To najbardziej niesamowity okres w moim życiu. Wszystko dzieje się błyskawicznie. Czuję się jednak z tym bardzo dobrze. Oswoiłem się już z myślą, że jestem członkiem pierwszego zespołu. Zespół znakomicie mnie przyjął, dzięki czemu łatwiej było mi się wprowadzić. Mam nadzieję, że na stałe – mówi na oficjalnej witrynie Pogoni o swoich ostatnich tygodniach Benedyczak, który czasami „schodzi” jeszcze na mecze CLJ. Jego ojciec całe piłkarskie życie spędził między słupkami, w Gryfie Kamień Pomorski, syn postanowił zostać przekleństwem bramkarzy.

Trener Pogoni w niedzielnym spotkaniu powinien również mieć do dyspozycji Błażeja Starzyckiego, powołanego na niedawną konsultację reprezentacji Polski U-18.

W pierwszym meczu tych drużyn w Szczecinie górą byli goście. Wygrali niespodziewanie wysoko, 4:1. – Mamy w pamięci tę porażkę z rundy jesiennej i na pewno będziemy chcieli się zrehabilitować. Na taki mecz nikogo nie trzeba szczególnie mobilizować. Zresztą dla obu zespołów będzie to prestiżowe spotkanie – mówi trener „Portowców”, Paweł Cretti.

Zwycięzca tego meczu może w weekend awansować nawet na pierwsze miejsce, jeżeli niepewny w tym roku Śląsk Wrocław potknie się w meczu z Falubazem Zielona Góra. Zapraszamy na transmisję na Łączy Nas Piłka w niedzielę od godziny 12:00.

Tadeusz Danisz

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Polityka prywatności