Aktualności

[CLJ] Spadkowicz pokrzyżuje plany faworytowi? Zagłębie – Elana na Łączy Nas Piłka o 17:00

Piłka Ligowa10.05.2019 
W walce o tytuł mistrzowski sprawa wydaje się być rozstrzygnięta, a na pierwszy plan wysuwa się więc rywalizacja o brązowy medal. Najbliżej są gracze Zagłębia Lubin, którzy zmierzą się na własnym terenie z Elaną Toruń. Spotkanie to pokażemy na Łączy Nas Piłka, transmisja w sobotę od godziny 17:00.

W meczu trzeciej drużyny z ostatnią faworyta nie jest trudno wskazać, ale paradoksalnie, nie powinien to być mecz do jednej bramki. Przygoda Elany, jako beniaminka, z CLJ nie potrwała długo. Torunianie zajmują ostatnie miejsce w tabeli i przed tygodniem stracili już nawet teoretyczne szansę na utrzymanie. Nikt w klubie jednak z tego powodu nie załamuje rąk. Wręcz przeciwnie. – Zawodnicy zagrają bez presji, bez zbędnego obciążenia, to może nam pomóc i się przerodzić w  jakiś sensacyjny wynik – mówią w Grodzie Kopernika.

Faworytem zdecydowanym sobotniego meczu jest jednak Zagłębie. Elana w tym sezonie na wyjeździe odniosło tylko jedno zwycięstwo – było to na terenie innego zagrożonego spadkiem beniaminka, GKS Bełchatów. Trzy zanotowane na obcych terenach remisy pokazują jednak, że w drużynie z Torunia są rezerwy. Tylko bowiem jedna drużyna zremisowała w tym sezonie w Kielcach, i jest to Elana! Torunianie zremisowali również na wyjeździe z Cracovią i Ruchem Chorzów. Mają również najwięcej porażek, bo aż dziewięć i tylko 12 zdobytych bramek.

Zagłębie Lubin z kolei na straty punktów nie może już sobie pozwolić. Na cztery kolejki przed końcem sezonu jest na trzecim miejscu, ale w rywalizacji o brąz jeszcze są zespoły Wisły Kraków, Legii, Pogoni Szczecin, a nawet Cracovii. Nad Pogonią miedziowi mają trzy „oczka” przewagi i na finiszu rozgrywek CLJ czeka ich jeszcze mecz z tą drużyną.

Zagłębie mogło być spokojniejsze o podium, gdyby grało skuteczniej na własnym boisku. W tym sezonie u siebie odniosło tylko sześć zwycięstw i doznało czterech porażek – z drużyn czołówki średnią równie słabą ma jedynie Pogoń. Lubinianie nie zdobywają zbyt wielu bramek, ale mają w swoich szeregach najskuteczniejszego strzelca całej CLJ, Błażeja Czubana. Zdobył on do tej pory 17 bramek przyczyniając się do osiągniętego wyniku Zagłębia. Dziewięć bramek dla lubinian zdobył Jakub Sypek. Dla porównania, najlepszy strzelec Elany to Milan Lech, który ma na swoim koncie cztery trafienia.

Dla trzeciej drużyny ligowej tabeli mecz z Elaną przypada chyba w najlepszym momencie. Tydzień temu miedziowi przegrali na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 0:2, a ogólnie w pięciu ostatnich spotkaniach Zagłębie odniosło tylko jedno zwycięstwo. Runda wiosenna jest jak na razie słabsza w wykonaniu graczy z Lubina. W tym roku ponieśli oni trzy porażki, w tym dwie u siebie, łącznie inkasując 12 punktów. Ten wynik jednak i tak jest trzykrotnie lepszy od tegorocznego dorobku Elany...

Jesienny mecz obu drużyn nie dostarczył zbyt wielu emocji. Wygrali „Miedziowi” 2:0, a jedną z bramek zdobył właśnie Czuban. Czy tym razem wynik zostanie powtórzony? Wygrana zwiększy szanse lubinian na zakończenie sezonu na podium. Elana zważywszy na to, że w dwóch ostatnich spotkaniach straciła osiem bramek, strzelając tylko dwie, zapewne również przystąpi do meczu ogromnie zmotywowana. Początek spotkania w Lubinie o 17:00.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności