Aktualności

[CLJ] Śląsk zyskuje przewagę nad grupą pościgową, kryzys Legii

Piłka Ligowa11.04.2019 
Rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów można określić w tym sezonie ligą dwóch prędkości. Korona Kielce ma już jedenaście punktów przewagi nad trzecim Zagłębiem Lubin, a ma jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie. W Kielcach mogą już chyba przymierzać… koronę za tytuł mistrzowski.

Korona potwierdza swoją dominację w tym sezonie w Centralnej Lidze Juniorów. Kielczanie tym razem rozgromili na wyjeździe Elanę Toruń, już właściwie w pierwszych dwudziestu minutach załatwiając sprawę. Po dwie bramki w tym spotkaniu zdobyli Artur Piróg i Daniel Szelągowski. Ten drugi popisał się fantastycznym finiszem, dwukrotnie wpisał się na listę strzelców w ostatnich minutach meczu.

Za plecami Korony sytuacja jest coraz ciekawsza. Większą przewagę złapał Śląsk, który wygrał niezwykle emocjonujące spotkanie we Wronkach. Lech prowadził już 2:0, jeszcze na dwie minuty przed przerwą miał przewagę jednego gola, ale ostatecznie w lepszych nastrojach do szatni schodzili wrocławianie. Śląsk prowadzenie 3:2 utrzymał przez całą drugą połowę, a zwycięstwo to było tym cenniejsze, że punkty straciło Zagłębie, plasujące się tuż za plecami Śląska. Lubinianie zaledwie zremisowali u siebie z Ruchem. Gdy się jednak nie wykorzystuje swoich sytuacji, to samemu się traci. Stare porzekadło znalazło odzwierciedlenie również w tym przypadku. Chorzowianie zdołali wyrównać w ostatniej akcji meczu.

Furorę wiosną robi Wisła Kraków, która jeszcze nie straciła punktu. Tym razem pokonała na wyjeździe Legię. Dwie bramki zdobył Ghanijczyk Emmanuel Kumah. Legia doznała trzeciej w tym roku porażki, w pięciu spotkaniach zdobyła zaledwie cztery punkty i myśli o podium na koniec sezonu są coraz bardziej odległe. „Biała Gwiazda” zgłosiła zaś po raz kolejny medalowe aspiracje.

Nadziei na podium nie tracą również w Szczecinie. Pogoń wygrała, a na listę strzelców wpisał się między innymi Hubert Turski. Młodzieżowy reprezentant Polski ustalił wynik spotkania na 2:0 w meczu z Escolą.

Domowe zwycięstwa odniosły drużyny Jagiellonii i Cracovii. Arkowcy całkiem dobrze spisywali się w tym roku, ale wszystkie mecze rozgrywali na własnym terenie. Wyjazd do Małopolski obnażył ich braki, a tym, który zapewnił już chyba Cracovii spokojne utrzymanie, jest między innymi Danel Pik, który dwukrotnie trafił do siatki.

W niemal wszystkich spotkaniach już pierwsze połowy rozstrzygały o końcowym wyniku. Jedynie w Lublinie i Lubinie losy rywalizacji ulegały zmianie w drugich odsłonach. O meczu Zagłębia z Ruchem piszemy wyżej, natomiast Górnik na Lubelszczyźnie prowadził do przerwy, ostatecznie podzielił się punktami. W starciu tym trafiano do siatki wyłącznie z jedenastu metrów. Remis w spotkaniu dwóch ekip walczących o utrzymanie mógł uradować inne zagrożone spadkiem kluby. Tyle, że z pozostałych drużyn, którym niebezpiecznie blisko do spadku, zapunktował jedynie Ruch.

22. kolejka Centralnej Ligi Juniorów:

Legia Warszawa – Wisła Kraków 0:3 (0:2)
Bramki: Emmanuel Kumah 30, 37, Arkadiusz Kasia 66

Lech Poznań – Śląsk Wrocław 2:3 (2:3)
Bramki: Jakub Białczyk 22, 24 (k) – Tomasz Mamis 35, Patryk Ostrowski 44, Aleksander Paluszek 45 (k)

Pogoń Szczecin – Escola Varsovia Warszawa 2:0 (1:0)
Bramki: Stanisław Muniak 8 (s), Hubert Turski 83 (k)

Motor Lublin – Górnik Zabrze 1:1 (0:1)
Bramki: Krzysztof Rybak 70 (k) – Kacper Michalski 42 (k)

Elana Toruń – Korona Kielce 0:5 (0:2)
Bramki: Dawid Lisowski 17, Artur Piróg 20, 50, Daniel Szelągowski 84, 89

Jagiellonia Białystok – GKS Bełchatów 4:1 (3:1)
Bramki: Mikołaj Wasilewski 14 (k), Maciej Bortniczuk 20, Kamil Huczko 35, Jakub Kozica 85 (s) – Damian Warnecki 2

Zagłębie Lubin – Ruch Chorzów 1:1 (1:0)
Bramki: Błażej Czuban 7 - Jan Peda 90

Cracovia – Arka Gdynia 3:0 (2:0)
Bramki: Daniel Pik 37, 79, Matheus Santos 44

Tadeusz Danisz

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności