Aktualności

[CLJ] Śląsk rozdaje karty. Transmisja meczu Lech – Śląsk na Łączy Nas Piłka w sobotnie południe!

Piłka Ligowa01.06.2018 
W sobotę poznamy ostatniego półfinalistę w Centralnej Lidze Juniorów. Będzie to Lech Poznań albo Pogoń Szczecin. O wszystkim zadecyduje właściwie mecz we Wronkach, gdzie Kolejorz będzie podejmował liderującego grupie zachodniej i pewnego już gry w półfinałach, Śląska Wrocław. Transmisja z tego spotkania na Łączy Nas Piłka. Początek meczu w sobotę o 12:00.

Lepszego finału w grupie zachodniej nie można było sobie wymarzyć. Jeszcze w ubiegłym tygodniu nie było wiadomo kto zajmie dwa premiowane dalszą grą miejsca, na dodatek niemal wszystko miało się rozstrzygać w bezpośrednich spotkaniach pomiędzy Śląskiem i Pogonią oraz Lechem. Wrocławianie dzięki wygranej na własnym terenie z Portowcami są już pewni swego, teraz stawką pozostaje drugie miejsce i rywalizacja z Legią Warszawa – czyli najlepszą drużyną grupy wschodniej.

Dzisiaj bliżej tego jest Lech, który jest drugi, ale jak wyrównana jest rywalizacja poznaniaków z Pogonią pokazuje chociażby bilans bezpośrednich meczów między tymi ekipami. Kolejorz na własnym terenie przegrał z Pogonią 1:2, natomiast w Szczecinie wygrał 4:1. I na tę chwilę bezpośrednie spotkania, właściwie dwie bramki zdobyte więcej na wyjeździe, premiują drużynę z Wielkopolski. W sobotę jednak ten układ może się zmienić...

W każdym razie w rolę rozdającego karty wciela się Śląsk. Teraz już spokojniejszy, bardziej skupiający się na półfinałach z Cracovią, ale nie zapominający oczywiście o meczu we Wronkach. – Skupiamy się na tym co nas czeka w przyszłym tygodniu, ale prestiżowy mecz z Lechem również ma dla nas ogromne znaczenie – mówi trener wrocławian, Piotr Jawny. – Będziemy chcieli jak najlepiej przeanalizować grę Cracovii i już obejrzeliśmy pierwsze materiały z meczami Pasów. Może uda się też wybrać na ich ostatni mecz sezonu. Na pewno będziemy przygotowani na te mecze, ponieważ nie ukrywam, że naszym celem jest zdobycie mistrzostwa – mówi trener Śląska, który już chociażby poprzez wypowiedzi daje sygnał, że to co najważniejsze dla wrocławian wydarzy się w przyszłym tygodniu, a może i później. Pierwsze mecze półfinałowe Centralnej Ligi Juniorów zaplanowano na środę 6 czerwca, finały na 15 i 20 czerwca.

Lech Poznań na pewno w przyszłą środę będzie mógł przystąpić do gry o finał jedynie w przypadku wygranej ze Śląskiem. Każdy inny wynik każe nasłuchiwać wieści ze Szczecina, gdzie Pogoń będzie grać ze „spokojnym” Zagłębiem Lubin. Jedyne co w tej chwili wiadomo - że w sobotę około godziny 14.00 wszystko będzie jasne i w pewien sposób na rozstrzygnięcia wpłyną drużyny z Dolnego Śląska.

Bez względu na sobotnie wyniki dziś wiadomo tyle, że jeden z ubiegłorocznych półfinalistów, a może nawet finalista jeżeli sytuacja będzie się tyczyć Pogoni, nie awansuje do dalszych gier. A w obu klubach głośno przed sezonem zapowiadano walkę o finał, a nawet o mistrzostwo CLJ. Faworyzowane drużyny pogodził jednak Śląsk Wrocław. – Śląsk zasłużenie cieszy już się z awansu. Należą wrocławianom się ogromne gratulacje, bo to był ich sezon. Udowodnili, że mogą być nową siłą w tej lidze – mówił po porażce we Wrocławiu trener Portowców, Paweł Cretti.

Tak jak we Wronkach w sobotnim spotkaniu pewną zagadką jest skład personalny gości, tak pewni możemy być, że gospodarze wystawią swój najsilniejszy skład. Na czele z Hubertem Sobolem czy Jakubem Karbownikiem. A, że wrocławianie zaplecze mają równie mocne, co pokazali w kilku meczach, gdy czołowi zawodnicy tacy jak Sebastian Bergier czy Adrian Łyszczarz nie grali, to możemy być pewni, że widowisko nie zawiedzie. Warto generalnie w tym spotkaniu zwracać uwagę na graczy linii ofensywnych, gdyż spotkają się dwie najbardziej bramkostrzelne drużyny w całej Centralnej Lidze Juniorów.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności