Aktualności

[CLJ] Śląsk i Zagłębie na podium. Ruch spadkowiczem

Piłka Ligowa28.05.2019 

Ostatnie niewiadome w Centralnej Lidze Juniorów zostały rozwiane. Na podium do mistrzowskiej Korony Kielce dołączyły drużyny Śląska Wrocław i Zagłębia Lubin, natomiast czwartym spadkowiczem jest Ruch Chorzów. Ostatnia kolejka w najbliższy weekend.

Najważniejszy mecz w przedostatniej serii spotkań rozegrano w Chorzowie. Śląsk Wrocław walczył o tytuł wicemistrza Polski, a Ruch cały czas miał szansę na utrzymanie. Niebiescy musieli jednak przynajmniej wywalczyć jeden punkt, jeżeli chcieli w ostatniej serii w Warszawie, w meczu z Escolą, mieć o co walczyć. Drużynę z Wrocławia satysfakcjonowała tylko wygrana i od pierwszych minut zaczęła się walka o pełną pulę. Goście pod koniec pierwszej połowy objęli dwubramkowe prowadzenie, ale tuż przed zejściem do szatni chorzowianie zdobyli bramkę kontaktową. W drugiej połowie napór chorzowian rósł, ale jedynego gola, po godzinie gry, zdobyli goście, zapewniając tym samym sobie srebro, a los chorzowian przesądzając definitywnie. – Gratulujemy Śląskowi, byli w tym spotkaniu lepsi. Nie wiem czy w pierwszej połowie nie zagraliśmy najsłabszej połówki w całym tym sezonie. Zawiodła nas psychika, szkoda... – mówił po meczu wyraźnie przygnębiony trener Ruchu, Ireneusz Psykała.

Tym samym brązowe medale trafiły na szyje piłkarzy Zagłębia Lubin, którzy do końca chcieli pozostać w grze. Pokonali u siebie szczecińską Pogoń. Ciekawa walka zapowiada się jeszcze o czwarte miejsce, bo w grze są Jagiellonia Białystok, Legia Warszawa i Cracovia. Ta ostatnia przegrała u siebie z Lechem Poznań, w ostatniej kolejce czeka ją  natomiast derbowy pojedynek z Wisłą. Legia wygrywając w Toruniu przerwała passę porażek na wyjazdach, która „utrzymywała” się od połowy marca.

Ruch po domowej porażce pożegnał się z CLJ, ale duży wpływ na to miało także zwycięstwo Escoli w Bełchatowie. Tam kibice oglądali chyba najbardziej dramatyczne spotkanie w minionej kolejce. Goście szybko objęli dwubramkowe prowadzenie, ale ostatecznie do końca musieli drżeć o końcowy sukces. Wobec porażki chorzowian nie miała już znaczenia przegrana Górnika Zabrze z Koroną Kielce. Świętujący tytuł mistrza Polski podopieczni Marka Mierzwy wygrali u siebie z drużyną z Górnego Śląska, zwycięstwo jednak zapewniając sobie w drugiej połowie.

Fot. 400mm.pl

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności