Aktualności

[CLJ] Jagiellonia podejmie Lecha. Transmisja tylko na Łączy Nas Piłka od 13:30

Piłka Ligowa17.11.2018 
W weekend mocno „reprezentacyjny” nie będzie brakować emocji także na boiskach ligowych. W Centralnej Lidze Juniorów, w Białymstoku, Jagiellonia będzie podejmować w sobotę Lecha Poznań. Reprezentantów Polski w tym meczu również nie zabraknie. Transmisja z tego spotkania na Łączy Nas Piłka o godzinie 13:30. Zapraszamy!

Mecz, który zostanie rozegrany na obiekcie przy ulicy Słonecznej, można określić spotkaniem mistrzów. Bo z jednej strony wystąpi klub, który broni tytułu mistrzowskiego w najstarszej kategorii wiekowej w CLJ, czyli Lech Poznań. W finałowym dwumeczu okazał się latem lepszy od Cracovii. W roli gospodarza wystąpią natomiast piłkarze… mistrza Polski. W zespole z Białegostoku największą rolę odgrywają bowiem zawodnicy, którzy jeszcze kilka miesięcy temu świętowali tytuł mistrzowski w kategorii CLJ U-17. W finałowym meczu pokonali Pogoń Szczecin 4:0.Dzisiaj białostoczanie piszą jednak zupełnie inną historię. – Chcemy powalczyć o najwyższe trofea – mówił przed sezonem trener drużyny z Białegostoku, Wojciech Kobeszko. Rzeczywistość dla młodych chłopaków nie okazała się tak różowa. Dzisiaj Jagiellonia jest na miejscu jedenastym, ma trzy punkty przewagi nad strefą spadkową.

Z pewnością piętą achillesową białostoczan jest gra na własnym terenie. Tylko sześć zdobytych punktów – tak słabym bilansem na własnym terenie może się „pochwalić” jedynie będący w strefie spadkowej Motor Lublin. W Białymstoku przed sobotnim meczem mogą być jednak w dobrych nastrojach. Jagiellonia nie przegrała trzech ostatnich spotkań, generalnie w pięciu ostatnich meczach uległa tylko Legii na wyjeździe. Przed tygodniem Jagiellonia była blisko wygranej z Pogonią. – Za naszą bierność zapłaciliśmy stratą dwóch punktów. Bo to nie był zysk jednego oczka, tylko strata dwóch – mówił trener po spotkaniu, ostatecznie zremisowanym 3:3, podczas gdy jeszcze w 80. minucie „Jaga” prowadziła 3:1.

Lech z kolei dobre występy może teraz jedynie powspominać. Ostatnie ligowe punkty zdobył jeszcze w październiku i obecnie teoretycznie ma mniejszy dystans do strefy spadkowej aniżeli do pierwszego miejsca. Nikt w Poznaniu nie załamuje jednak rąk. Fani „Kolejorza” liczą, że w sobotę odwróci się los. A jak pokazał mecz z inauguracji sezonu w konfrontacjach Jagiellonii z Lechem, może się wiele dziać. Latem we Wronkach gospodarze prowadzili 1:0, by ostatecznie przegrać 2:3. Dwie bramki dla zwycięzców zdobył Maciej Twarowski – najlepszy strzelec w zespole z Białegostoku. To on także między innymi trafił w zremisowanym meczu z Pogonią Szczecin.

I na koniec wracamy do wątków „reprezentacyjnych”. Jest szansa, że w ekipie gości zobaczymy reprezentantów Polski z kadry U-16 Marcina Dorny. Jerzy Tomal, Krzysztof Bąkowski i Filip Wilak zostali powołani na towarzyski dwumecz z Irlandią Północną. Zwłaszcza ci dwa ostatni mogą mieć nadzieje na występ w sobotnim spotkaniu – mają już bowiem za sobą debiuty w drużynie juniorskiej „Kolejorza”.

Tadeusz Danisz

Fot: 400mm.pl

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności