Aktualności

[CLJ] Pojedynek dwóch liderów. Legia – Zagłębie od godziny 12:00 na Łączy Nas Piłka!

Piłka Ligowa30.08.2019 
Od bardzo mocnego uderzenia rozpocznie się czwarta kolejka Centralnej Ligi Juniorów. Legia Warszawa zmierzy się bowiem u siebie z Zagłębiem Lubin, a więc rywalizować będą dwie najlepsze drużyny początku sezonu. Transmisja meczu tylko na Łączy Nas Piłka w piątek od godziny 12:00.Taki absolutny szczyt wyjątkowo rzadko się zdarza. Obie drużyny otwierają bowiem ligową tabelę z identycznym bilansem punktowym i bramkowym. Trzy zwycięstwa i stosunek bramkowy 11:1, jedynie Zagłębie może się pochwalić dwoma zwycięstwami domowymi, Legia natomiast sześć punktów zgromadziła na wyjazdach.

Lubinianie zaimponowali zwłaszcza w poprzednim tygodniu. Rozgromienie na własnym terenie jednej z czołowych akademii, Pogoni Szczecin aż 7:0, to tyleż zaskakujący i imponujący wynik, ale także pokazujący siłę Miedziowych. Zagłębie ubiegły sezon zakończyło na trzecim miejscu i teraz w pierwszych meczach pokazuje, że drużynę z Dolnego Śląska stać na co najmniej powtórzenie tego wyniku. Legia z kolei dopiero w trzeciej kolejce straciła pierwszą bramkę. Na rozkładzie ma dwóch beniaminków, u siebie natomiast pokonała Arkę Gdynia, która również dobrze rozpoczęła sezon.

W obu drużynach nie brakuje zawodników godnych uwagi, ale z pewnością w ostatnich tygodniach na pierwszy plan wybija się, nie tylko skutecznością, Daniel Dudziński. Gracz Zagłębia Lubin ma na swoim koncie już pięć trafień, hat-trickiem popisał się w meczu poprzedniej kolejki, a goli mógł mieć jeszcze więcej. Na listę strzelców wpisywał się zresztą w każdym z dotychczasowych spotkań. Na tego zawodnika warto zwrócić uwagę, gdyż jest to młodzieżowy reprezentant Polski. Obecnie gra w kadrze U-17.

Piątkowy mecz to może być rywalizacja młodych, ale utalentowanych napastników. Reprezentantów Polski, z papierami na granie, potwierdzającymi na boisku swój instynkt strzelecki. Bo w drużynie Zagłębia jest wspomniany Dudziński, natomiast w Legii gra Szymon Włodarczyk. W tym sezonie zdobył dwie bramki, ale siła ofensywna Legii rozłożona jest pomiędzy kilku zawodników. W ubiegłotygodniowym meczu z UKS SMS-em Łódź dwie bramki dla Legii zdobył Jakub Kwiatkowski, który ma na swoim koncie trzy trafienia. To z pewnością na niego również muszą zwrócić uwagę defensorzy Zagłębia. A jest jeszcze Patryk Pierzak.

Zmierzą się ze sobą nie tylko dwie drużyny, które do tej pory zebrały komplet punktów, ale także ekipy, które zgromadziły najwięcej pochwał. W stołecznej drużynie coraz większe znaczenie odgrywają zawodnicy, którzy w ubiegłym sezonie w rywalizacji juniorów młodszych okazali się najlepsi. W półfinale legioniści pokonali... Zagłębie Lubin i przynajmniej w przypadku kilku piłkarzy może pojawić się okazja do rewanżu.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności