[CLJ] Pogoń samodzielnym liderem, przebudzenie beniaminków

Piłka Ligowa17.09.2018

Już tylko jedna drużyna w Centralnej Ligi Juniorów może się pochwalić kompletem punktów. Pogoń Szczecin po wygranej z Escolą Varsovia 3:0 ucieka reszcie stawki, bo po raz pierwszy punkty w tym sezonie straciła Korona Kielce. Coraz większy ruch natomiast następuje na dole tabeli.

Escola kilkukrotnie w tym sezonie już zaskoczyła, ale w meczu z liderem ze Szczecina musiała przełknąć gorycz porażki. Portowcy po pół godzinie prowadzili 2:0, kolejnego gola strzelił Kacper Kozłowski, w samej końcówce spotkania wynik natomiast ustalił Kacper Smoliński. Dla gospodarzy ta porażka okazała się bardzo bolesna – środek tabeli „zamienili” bowiem na miejsce w strefie spadkowej. Pocieszający może być dla Escoli fakt, że do szóstego Lecha traci dwa punkty.

Pierwsze punkty straciła Korona Kielce, która na własnym terenie zremisowała z Elaną Toruń – drużyną, która do tego meczu przystępowała z ostatniego miejsca, cały czas czekając na pierwszy punkt. Mało brakowało, a beniaminek z Torunia zainkasowałby komplet „oczek”. Gospodarze dopiero w 87. minucie doprowadzili do wyrównania.

To był generalnie udany weekend dla beniaminków. Ruch Chorzów, który do tej pory tylko jeden mecz zremisował, od 9. minuty u siebie przegrywał z Zagłębiem Lubin. W drugiej połowie jednak Niebiescy zaimponowali skutecznością i ostatecznie rozgromili czołową drużynę CLJ. Wygrał także GKS Bełchatów, który skromnie pokonał Jagiellonię Białystok. Bełchatowianie dzięki tej wygranej wydostali się ze strefy spadkowej, natomiast dla gości z Podlasia była to pierwsza porażka w tym sezonie.

Pod „kreską” znalazł się Śląsk Wrocław. Wrocławianie doznali drugiej z rzędu porażki, tym razem domowej z Lechem Poznań. W czołówce natomiast goszczą Legia Warszawa i Arka Gdynia. Ta pierwsza zremisowała z Wisłą Kraków na wyjeździe, natomiast Arka pięć bramek wbiła Cracovii. Dwie były autorstwa Mateusza Stępnia, do siatki trafił także Mateusz Młyński. Czwarty remis w tym sezonie zanotował Górnik Zabrze.

Wisła Kraków – Legia Warszawa 1:1 (1:0)