[CLJ] Pierwsza porażka Legii, Zagłębie współliderem

Piłka Ligowa10.09.2019
Nie ma już drużyny bez porażki w Centralnej Lidze Juniorów. W miniony weekend status ten straciły aż trzy ekipy: liderująca rozgrywkom Legia Warszawa oraz Śląsk Wrocław i Lech Poznań. Pierwsza w tabeli nadal jest Legia, ale tyle samo punktów ma Zagłębie Lubin.

To nie był udany weekend dla drużyn, które były do tej pory niepokonane. Legia Warszawa na starcie jako jedyna w stawce kroczyła od zwycięstwa do zwycięstwa. Marsz został zatrzymany w Kielcach, gdzie Korona po dwóch porażkach zainkasowała trzy punkty. Emocji w tym spotkaniu nie brakowało, a gospodarze przez większą część gry prowadzili. Dwie bramki dla zwycięzców zdobył Jakub Górski – obie w ciągu dziewięciu minut z rzutów karnych.

Po raz pierwszy gorycz porażki w tym sezonie musiały przełknąć również drużyny Lecha Poznań i Śląska Wrocław. „Kolejorz” przegrał w Gdańsku, a kolejną bramkę dla gospodarzy zdobył Kacper Sezonienko. Poznaniacy otworzyli wynik meczu już w dziewiątej minucie, ale później skuteczni byli gracze beniaminka, który dość niespodziewanie jest już na siódmym miejscu w tabeli. Do podium traci tylko dwa „oczka”.

Druga niespodzianka miała miejsce w Łodzi. Inny beniaminek, UKS SMS, wygrał ze Śląskiem. Łodzianie przed tym meczem nie mieli jeszcze wygranej na koncie, a Śląsk z trzema zwycięstwami i jednym remisem plasował się w czubie tabeli. Do przerwy nie zanosiło się na niespodziankę, goście prowadzili 2:1. W drugiej odsłonie trafiali jednak tylko gracze beniaminka.

Potknięcie czołowych drużyn wykorzystało Zagłębie Lubin. Ekipa z Dolnego Śląska u siebie nieznacznie pokonała Jagiellonię Białystok. Dla zespołu z Podlasia to druga wyjazdowa porażka, a Zagłębie, dzięki wygranej, wyprzedziło Śląsk i zrównało się punktami z Legią. Do czołówki zbliżyła się także Arka Gdynia, która wygrała z Gwarkiem Zabrze. Żółto-niebiescy są na czwartym miejscu w tabeli.

Lekki oddech złapała Wisła Kraków, która w pierwszych meczach nie imponowała formą. „Biała Gwiazda” w derbach rozgromiła Hutników na Suchych Stawach, strzelając beniaminkowi pięć goli. Wynik końcowy może być jednak delikatnie mylący, bo cztery bramki Wiślacy zdobyli w ostatnim kwadransie. Po zaciętym spotkaniu wygrała także inna krakowska ekipa – Cracovia pokonała Escolę 3:2, ale nadal znajduje się w strefie spadkowej. Tuż nad kreską jest za to Pogoń Szczecin, która doznała trzeciej porażki w tym sezonie – tym razem z Górnikiem Zabrze.