Aktualności

[CLJ] Odmieniona Legia czy konsekwentnie budowana Pogoń? Transmisja na Łączy Nas Piłka od godziny 14:00!

Piłka Ligowa08.03.2019 
Ponad sto dni czekali kibice i obserwatorzy na wznowienie rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów. W pierwszej wiosennej kolejce dojdzie do kilku ciekawych pojedynków, między innymi Legia zmierzy się z Pogonią Szczecin. To spotkanie będzie można zobaczyć w sobotę na kanale Łączy Nas Piłka. Początek meczu o godzinie 14:00. Pojedynki Legii z Pogonią zawsze dostarczały ogromnych emocji i stały na wysokim poziomie, a w poprzednich latach decydowały również o zwycięstwach w Centralnej Lidze Juniorów. Zarówno bowiem w 2016 roku, jak i dwanaście miesięcy później do rywalizacji tych ekip dochodziło w finale. W obu przypadkach górą była Legia.

Teraz trudno jednoznacznie wskazać faworyta. Obie drużyny solidnie przepracowały okres zimowy. Legia rozegrała łącznie dwanaście sparingów, mierząc się głównie z seniorami. Poza tym pracowała między innymi nad zmianą ustawienia, z piątka w tyle i wahadłowymi graczami po bokach. Legioniści w ten sposób chcą zabezpieczyć defensywę, wykorzystując jednocześnie swój potencjał z przodu. – Wahadła nie będą problemem – mówi trener Legii, Marek Saganowski. Na tych pozycjach będą zapewne grać Przemysław Czado i Dawid Wach. Nowe oblicze warszawskiej drużyny poznamy więc już w sobotnim spotkaniu. – Nie możemy się doczekać tego starcia, jesteśmy gotowi – przekonuje Jan Goliński, kapitan Legii, która do liderującej drużyny Korony traci w tym momencie sześć punktów. Kielczanie mają jeszcze jednak zaległe spotkanie, kolejne straty przez ekipę ze stolicy mogą więc już być nie do odrobienia.

Warszawianie w sobotnim spotkaniu wystąpią bez Radosława Cielemęckiego. Najskuteczniejszy gracz Legii w sparingach przebywa obecnie na obozie z drugą drużyną, niepewny jest także udział w spotkaniu Mateusza Leszczuka, który w ostatnim sparingu naciągnął pachwinę. Poza kadrą znajdą się zapewne także kontuzjowani w ostatnim czasie Dawid Olejarka oraz Mieszko Lorenc. Wobec tych absencji siła ofensywna Legii powinna się opierać na duecie: Mateusz Misiak – Łukasz Łakomy. W tyłach nowymi postaciami będą: bramkarz Kacper Tobiasz (do tej pory SEMP Ursynów) i Ariel Mosór (Legia U17). – Wiemy, jaka jest strata do Korony, ale nie myślimy o tym. Koncentrujemy się na sobotnim meczu. Zobaczymy, co będzie dalej – mówią w stolicy.Podobne podejście panuje w Szczecinie. – Dokładnie kolejnych medali do klubowej gabloty nie jest naszym priorytetem. Ma być jednak celem i marzeniem chłopaków. Oczekujemy od nich, że w każdym spotkaniu będą walczyć o komplet punktów. Jeśli pokażą ambicję, charakter i drzemiący w nich potencjał, to niedługo zobaczymy ich na treningach w starszym roczniku bądź pierwszym zespole – mówi Dariusz Adamczuk, prezes Akademii Pogoń Szczecin.

W drużynie „Portowców” pierwszoplanowe role odgrywali jesienią młodziutcy Kacper Kozłowski i Hubert Turski. Szesnastolatkowie zdobyli łącznie blisko połowę dorobku bramkowego całej ekipy. Rówieśnicy Kozłowskiego i Turskiego, chociażby Mateusz Łęgowski i Filip Balcewicz, również powinni odgrywać wiosną kluczowe role w zespole Pogoni. – Głównym celem jest to, by wyróżniający się zawodnicy grali na boiskach Lotto Ekstraklasy i budowali siłę Pogoni Szczecin – dodaje Adamczuk.

Po pierwszej rundzie Legia jest trzecia, Pogoń plasuje się dwie pozycje niżej. Obie drużyny dzielą trzy punkty, jednak jak nieprzewidywalne mogą być starcia tych ekip, pokazało jesienne spotkanie. Faworyzowana Legia nie miała nic do powiedzenia w Szczecinie, przegrała 0:2, a Pogoń powinna to spotkanie wygrać jeszcze wyżej.

Szczecinianie w początkowej fazie sezonu prezentowali się zresztą wyśmienicie, po sześciu kolejkach byli liderem z kompletem punktów. Straty zanotowali dopiero pod koniec rundy, gdy na finiszu mieli sześć spotkań bez wygranej.  Czy teraz rozpoczną zmagania równie dobrze jak jesienią? Sobotni mecz zostanie rozegrane na stadionie przy ul. Strażackiej 121 w Rembertowie. Transmisja na Łączy Nas Piłka od godziny 14:00.

Tadeusz Danisz

Fot: 400mm.pl

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności