Aktualności

[CLJ] Mistrz kontra lider. Korona – Legia na Łączy Nas Piłka w sobotę od 14:00

Piłka Ligowa06.09.2019 
Wyjątkowo ciekawie zapowiada się pojedynek w ramach piątej kolejki Centralnej Ligi Juniorów w Kielcach. Z jednej strony aktualny mistrz Polski, Korona, z drugiej lider – Legia Warszawa. Spotkanie dwóch drużyn z aspiracjami tylko na Łączy Nas Piłka w sobotę od godziny 14:00.

Obie drużyny mają o co grać, a do sobotniego meczu przystąpią ogromnie zmobilizowane. Legia w tym sezonie jeszcze nie przegrała. Ba, nie straciła nawet punktu! Ekipa ze stolicy jest samodzielnym liderem, może się pochwalić imponującym bilansem, na który składają się między innymi tylko trzy stracone bramki. W dodatku dwie z nich bramkarz legionistów przepuścił dopiero w ostatnim meczu, z Zagłębiem Lubin. Wtedy – mimo że warszawianie wygrali ostatecznie 4:2 – odnotowali pierwszy trudniejszy moment w tym sezonie. Legia po godzinie gry przegrywała bowiem 1:2, ale zdobyła jeszcze trzy bramki. – Chłopcy w trudnym momencie potrafili się podnieść i pokazali charakter. To był ciężki mecz z bardzo mocnym rywalem, tym lepiej smakuje więc ta wygrana. Nie popadamy jednak w samozachwyt, zdajemy sobie sprawę, że nie było to najlepsze spotkanie w naszym wykonaniu – mówił po meczu trener Legii Grzegorz Szoka.

Korona w pierwszych dwóch kolejkach szła „łeb w łeb” z Legią. Wygrała z Górnikiem Zabrze, pokonała również Cracovię, ale w kolejnych tygodniach nie było już tak wesoło. Dwie kolejne porażki, domowa z Escolą Varsovia oraz w Szczecinie w miniony weekend spowodowały, że obecnie ekipie mistrza Polski bliżej do strefy spadkowej, niż do lidera z Warszawy.

Drużyna Legii dysponuje większą siłą ognia, ale w sobotnim pojedynku będzie musiała radzić sobie bez najlepszych strzelców. W kadrze reprezentacji Polski U-17 na turniej o Puchar Syrenki znaleźli się bowiem czterej gracze lidera: Ariel Mosór, Radosław Cielemęcki, Szymon Włodarczyk i dowołany w późniejszym terminie Jakub Kwiatkowski. Zwłaszcza ta ostatnia dwójka w tym sezonie bierze aktywny udział w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów i mocno daje się we znaki rywalom. Kwiatkowski ma na koncie cztery trafienia, Włodarczyk dwa. Legia nadal ma jednak kim postraszyć, jest przecież chociażby Kajetan Staniszewski (trzy gole) czy Jehor Macenko (dwa gole).

W Kielcach czołowi zawodnicy z mistrzowskiej ekipy z ubiegłego sezonu walczą o miejsca w seniorskich drużynach, ale pojawiają się również ich następcy. Po pierwszych kolejkach na wyróżnienie na pewno zasługuje chociażby Jakub Konstantyn czy jego imiennik, znany już kibicom, Jakub Górski. Ten pierwszy nie trafił do siatki tylko w domowym meczu z Escolą Varsovia, drugi ma na koncie dwie bramki w dwóch pierwszych spotkaniach.

Gwarancją jakości w sobotnim spotkaniu może być też fakt, że w obu drużynach nie brakuje zawodników, którzy w ubiegłym sezonie doszli co najmniej do półfinałów CLJ kategorii juniorów młodszych. Korona przegrała w półfinale z Lechem, a Legia została mistrzem Polski. Sześciu graczy z mistrzowskiej drużyny z Łazienkowskiej w meczu z Zagłębiem Lubin grało w podstawowym składzie. W przypadku Korony liczba graczy, którzy otarli się o finał mistrzostw Polski, a teraz grają w kategorii starszej, jest jeszcze większa.

Starcie dwóch drużyn z wielkimi aspiracjami tylko na Łączy Nas Piłka w sobotę od godziny 14:00.

Tadeusz Danisz

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności