[CLJ] Liderzy z Lubina i Zabrza nie zwalniają tempa

Piłka Ligowa22.10.2019
Przykład Macieja Rosołka, który w sobotę bramką przywitał się z kibicami w meczu Legia – Lech, a jeszcze rok temu trafiał do siatki w meczach Centralnej Ligi Juniorów pokazuje, że mnóstwo przyszłych ligowców bierze udział w rozgrywkach CLJ. Dzisiaj ci najlepsi grają w Zagłębiu i Górniku, bo te dwie drużyny otwierają ligowa tabelę.

Łeb w łeb idą drużyny z Lubina i Zabrza. Ostatnie ich zwycięstwa nie przyszły jednak łatwo. „Miedziowi” uporali się z Arka Gdynia, ale przez długie minuty bezbramkowo remisowali, a pierwsi prowadzenie w tym spotkaniu objęli żółto-niebiescy. Zagłębie zaimponowało jednak skutecznym finiszem. W ciągu ostatnich siedemnastu minut zdobyło trzy bramki i nadal jest liderem rozgrywek. Również ogromnym charakterem wykazał się Górnik. Zabrzanie męczyli się w meczu z Lechią Gdańsk, mimo że już w ósmej minucie objęli prowadzenie za sprawą Erwina Kołodziejczyka. Mecz rozstrzygnął się jednak dosłownie w ostatnich sekundach. Najpierw Lechia wyrównała w ostatniej minucie, a potem jeszcze Górnik zdołał zadać decydujący cios. Lechia pomimo ambitnej postawy doznała już czwartej z rzędu porażki i jej wysoka lokata sprzed kilku tygodni odchodzi w zapomnienie. Teraz gdańszczanie muszą patrzeć, co się dzieje za ich plecami.

Liderzy z Lubina i Zabrza wykonali zadanie, ale grupa pościgowa również nie zwalnia tempa. Korona Kielce coraz pewniej czuje się w czołówce tabeli, pomogła w tym na pewno sobotnia wygrana nad outsiderem, Hutnikiem. Zespół z Krakowa w tym sezonie zdobył tylko trzy punkty, aktualnemu mistrzowi Polski nie sprawił zbyt wielu problemów. Legia z kolei uporała się z Jagiellonią Białystok 4:0. Zwycięstwo zapewniła sobie w drugiej połowie, a właściwie w ostatnim kwadransie. Dwie bramki dla legionistów zdobył Mikołaj Grzejda, a Legia tym samym odniosła pierwszą wygraną od miesiąca. Pierwszej porażki od początku września doznała z kolei Pogoń, która w tabeli została wyprzedzona przez warszawski zespół. Ponownie dał o sobie znać Kacper Głowieńkowski, który „Portowcom” wbił dwie bramki. Łodzianie z UKS potwierdzili, że ubiegłotygodniowa porażka z Arką była raczej tylko wypadkiem przy pracy. Tym razem w pobitym polu zostawili „Kolejorza” i nadal imponują formą: od początku września z siedmiu meczów aż sześć wygrali.

Łącznie w 8 meczach minionej serii padło aż 30 bramek. Nikt na pewno się nie rozczarował derbami Krakowa. Pasy przez blisko godzinę prowadziły z Wisłą i wydawało się, że w tabeli zbliżą się do rywala na jeden punkt. „Biała Gwiazda” zaimponowała jednak finiszem, dwukrotnie w ostatnich dwudziestu minutach doprowadzając do wyrównania, a w ostatnich minutach zadając cios na wagę wygranej. Cracovia chciała się zbliżyć do rywala, a obecnie traci aż 7 „oczek”. Równie ważna rywalizacja dla dolnych rejonów tabeli toczyła się w meczu Escola – Gwarek. Obie te ekipy znajdowały się w strefie spadkowej, ale Escola w przypadku wygranej miała nadzieję na opuszczenie zagrożonej grupy. Oddech złapał jednak Gwarek, który zaaplikował rywalowi cztery bramki, nie tracąc ani jednej.

CLJ – 11. Kolejka

UKS SMS Łódź – Lech Poznań 3:2 (2:0)

Bramki: Jakub Paciorek 27, Robert Prochownik 41, Adam Lewczuk 82 – Damian Kołtański 53, 62

Zagłębie Lubin – Arka Gdynia 3:1 (0:0)

Bramki: Kacper Zając 73 k, Jakub Sangowski 87, Mateusz Kizyma 90 – Jakub Chojnowski 70

Korona Kielce – Hutnik Kraków 2:0 (1:0)

Bramki: Radosław Seweryś 7, Karol Turek 74

Górnik Zabrze – Lechia Gdańsk 2:1 (1:0)

Bramki: Erwin Kołodziejczyk 8, Bartosz Gałązkiewicz 90 – Michał Sadowski 90

Cracovia – Wisła Kraków 2:3 (1:0)

Bramki: Jakub Myszor 14, Michał Rakoczy 74 – Patryk Pischinger 70, 76, Kacper Wydra 90

Escola Varsovia Warszawa – Gwarek Zabrze 0:4 (0:1)

Bramki: Damian Płonka 40k, 56, 77, Dawid Ślusarczyk 80

Pogoń Szczecin – Śląsk Wrocław 1:3 (0:0)

Bramki: Fabian Grzelka 57 – Kacper Głowieńkowski 62, 87, Dominik Konopacki 90

Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok 4:0 (1:0)

Bramki: Gabor Grabowski 44, Patryk Pierzak 77, Mikołaj Grzejda 79, 80