[CLJ] Liderzy w formie. W Krakowie biją na alarm

Piłka Ligowa28.10.2019

Dwunasta kolejka Centralnej Ligi Juniorów niczego nie zmieniła w górnych rejonach tabeli. Pięć najlepszych drużyn wygrało swoje mecze, a w środku stawki duży ścisk, pomiędzy sześcioma drużynami tylko dwa punkty różnicy. Na dole natomiast coraz wyraźniej odstaje pięć drużyn, w tym trzy krakowskie.

Nie zwalniają tempa liderzy. Meczem 12. kolejki można było nazwać wizytę Zagłębia Lubin w Łodzi. Beniaminek w siedmiu ostatnich spotkaniach sześć razy triumfował, natomiast zespół z Dolnego Śląska jest liderem. Przez długie minuty pojedynek ten był wyrównany, zarówno jedni, jak i drudzy mogli to spotkanie rozstrzygnąć na własną korzyść. Decydujące słowo należało jednak do Zagłębia, które w ostatnim kwadransie zdobyło dwie bramki.

Podobny scenariusz miało spotkanie z udziałem współlidera tabeli, Górnika. Zabrzanie odnieśli szóste z rzędu zwycięstwo, ale tym razem w meczu z ligowym outsiderem, Hutnikiem Kraków o sukces było wyjątkowo trudno. Gospodarze na Suchych Stawach szybko stracili bramkę, ale później po niespełna godzinie gry objęli prowadzenie. Górnik zdołał doprowadzić do wyrównania, a w ostatniej minucie meczu Erwin Kołodziejczyk zapewnił zabrzanom trzy punkty. Hutnik dopiero po raz drugi w tym sezonie na własnym terenie zdobył dwie bramki, ale dorobek punktowy nadal ma bardzo skromny.

Wygrały także zespoły obecnie rywalizujące o trzecie miejsce. Korona Kielce zainkasowała trzy punkty w Gdyni, a wynik ten może być szczególnie cenny, bo żółto-niebiescy w tym sezonie u siebie są mocni. Legia Warszawa już po niespełna kwadransie gry była w komfortowej sytuacji w meczu ze Śląskiem Wrocław – ostatecznie wygrała 3:0. Pogoń okazała się natomiast lepsza od Gwarka w Zabrzu. Szczecinianie po ostatnich meczach, w których razili nieskutecznością tym razem błysnęli pod bramką rywala. Duże brawa za ten mecz zebrał Kacper Zaborski, który został wprowadzony na boisko w drugiej połowie i zdobył bramkę oraz stworzył kilka innych groźnych sytuacji.

Piąty kolejny mecz bez zwycięstwa zaliczył Lech. „Kolejorz” podzielił się punktami z czekającą jeszcze dłużej na trzy punkty Jagiellonią. W tej sytuacji obu drużynom obecnie bliżej do strefy drużyn walczących o byt niż do czuba tabeli. Na dole natomiast coraz trudniejsza sytuacja Wisły, Cracovii, jak i Hutnika. „Biała Gwiazda” przegrała z Escolą Varsovią i ma już tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową. „Pasy” pokazały charakter w Gdańsku, ale nie wystarczyło to nawet do remisu. Na trzy punkty czekają od początku września.

12. kolejka Centralnej Ligi Juniorów

Lech Poznań – Jagiellonia Białystok 0:0

Śląsk Wrocław – Legia Warszawa 0:3 (0:2)

Bramki: Kamil Rokosz 2, Patryk Pierzak 12, Michał Szmigiel 52 s

Gwarek Zabrze – Pogoń Szczecin 1:3 (1:1)

Bramki: Łukasz Łęgowski 18 s – Kamil Kort 29, Kacper Zaborski 58, Oskar Potoczny 72

Wisła Kraków – Escola Varsovia Warszawa 1:2 (1:0)

Bramki: Jakub Jania 43 – Fryderyk Gerbowski 53, Artemijus Tutyškinas 68

Lechia Gdańsk – Cracovia 3:2 (1:0)

Bramki: Jakub Cieślicki 35, 53, Kacper Urbański 71 – Jakub Góralczyk 61, Jakub Myszor 68

Hutnik Kraków – Górnik Zabrze 2:3 (1:1)

Bramki: Maciej Góralski 45, Gabriel Janusik 55 –Alan Lubaski 3, Kamil Całka 69, Erwin Kołodziejczyk 90

Arka Gdynia – Korona Kielce 0:3 (0:1)

Bramki: Igor Kośmicki 37, Szymon Płocica 46, Daniel Szelągowski 71

UKS SMS Łódź – Zagłębie Lubin 0:2 (0:0)

Bramki: Arkadiusz Baran 77, Jakub Sangowski 90