Aktualności

[CLJ] Lider kontra mistrz! Zagłębie – Korona na Łączy Nas Piłka w sobotę od godziny 11:00

Piłka Ligowa08.11.2019 
Prawdziwy piłkarski rarytas odbędzie się w najbliższej serii spotkań w Centralnej Lidze Juniorów. Lider, Zagłębie Lubin, będzie podejmować czwartą w tabeli Koronę Kielce, która jest także aktualnym mistrzem Polski w tej kategorii wiekowej. Mecz będziemy transmitować na Łączy Nas Piłka w sobotę od godziny 11:00!

To z pewnością jedno z najciekawszych spotkań drugiej części rundy jesiennej. Liderujące rozgrywkom Zagłębie Lubin ma pięć punktów przewagi nad czwartą Koroną Kielce. Atutem lubinian jest nie tylko aktualna forma, bo Zagłębie w pięciu ostatnich meczach zgarnęło komplet punktów, lecz także statystyki. Lubinianie u siebie są najskuteczniejszą drużyną w całej lidze. Zdobyli aż osiemnaście punktów, wygrywając sześć spotkań. Przegrali tylko jeden mecz, z Gwarkiem Zabrze 1:2, co nawet sam trener zabrzan Janusz Kowalski nazwał „dziełem przypadku”. W pozostałych spotkaniach lubinianie nie dawali zbyt dużych szans rywalom. Co prawda takich efektownych wygranych jak 7:0 z Pogonią już nie było, ale Zagłębie w domowych meczach kontrolowało przebieg wydarzeń. Tak było chociażby w pojedynku z Arką Gdynia czy z Lechem Poznań.

Zagłębie właściwie jako jedyna drużyna w całych rozgrywkach nie schodzi poniżej pewnego poziomu i nie ma większych problemów z wahaniem formy. Nawet po przegranych spotkaniach lubinianie cały czas plasowali się na ligowym podium, a od początku października są liderem. Mają także najwięcej zwycięstw na własnym koncie oraz najwięcej zdobytych bramek na własnym stadionie, jak również najmniej straconych goli w całych rozgrywkach.Ofensywę lubinian w sobotę czeka zapewne niełatwe zadanie, bo Korona w tym sezonie na wyjazdach spisuje się bardzo dobrze, a na obcych terenach straciła tylko sześć bramek. W miniony weekend co prawda u siebie zremisowała z UKS SMS Łódź 1:1, przez długi czas przegrywając, ale we wcześniejszych tygodniach imponowała formą. W trzech wcześniejszych spotkaniach zdobyła komplet punktów, imponując także bilansem bramkowym 7:0. Jeszcze lepiej wyglądają liczby kielczan z trzech ostatnich wyjazdów: triumfy w Gdyni, Gdańsku i nad Gwarkiem Zabrze zostały „zamknięte” ośmioma bramkami zdobytymi i ani jedną straconą.

Co ciekawe, obie drużyny chociaż grają bardzo ofensywnie, to nie mogą się pochwalić snajperem, na którym spoczywa odpowiedzialność za zdobywanie bramek. Zarówno w przypadku lidera, jak i w Koronie ciężar gry w ataku rozłożony jest na kilku zawodników. W drużynie Zagłębia najwięcej bramek mają na koncie Daniel Dudziński i Kacper Zając (po 5), w Koronie Jakub Górski, Jakub Konstantyn i Jakub Rybus – wszyscy czterokrotnie trafiali do bramek rywali.

Sobotniej rywalizacji z wielką uwagą będą się przyglądać także inne ekipy z czołówki, przede wszystkim drużyny Górnika i Legii. Różnice na samym szczycie są bowiem tak niewielkie, że ewentualne potknięcie Zagłębia może doprowadzić do sytuacji, że na finiszu pierwszej rundy cztery ekipy będą mieć niemal równe szanse na spędzenie zimy w fotelu lidera.

Tadeusz Danisz

Fot: 400mm.pl

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności