[CLJ] Legia samodzielnym liderem, druga porażka Korony

Piłka Ligowa03.09.2019

Po czterech kolejkach jedyną drużyną z kompletem punktów w Centralnej Lidze Juniorów jest Legia Warszawa. Zespół stołeczny w meczu na szczycie uporał się z Zagłębiem. Lubinian w tabeli wyprzedził Śląsk Wrocław, dla którego kolejną bramkę zdobył Kacper Głowieńkowski.

Starcie na szczycie Legii z Zagłębiem dostarczyło spodziewanych emocji, a dla warszawian rozpoczęło się fantastycznie. Gospodarze już po kilkudziesięciu sekundach prowadzili, ale Zagłębie przed przerwą jeszcze wyrównało, a w drugiej połowie zdołało osiągnąć bramkową przewagę. Legia pokazała jednak charakter i w trzydzieści minut strzeliła trzy gole. Po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Jakub Kwiatkowski.

Za plecami Legii, na wskutek porażki lubinian, uplasował się Śląsk. Wrocławianie jeszcze nie przegrali w tym sezonie meczu, a duża w tym zasługa Kacpra Głowieńkowskiego, który w trzech pierwszych spotkaniach aż dziesięciokrotnie wpisywał się na listę strzelców. W meczu czwartej kolejki z Arką Gdynia powiększył swój dorobek, już w siódmej minucie ciesząc się z gola. Bohaterem tej części meczu był jednak zawodnik Arki, Mateusz Stępień, który bramkarza Śląska pokonał dwukrotnie. W drugiej odsłonie trafiali już tylko wrocławianie i dobrze grająca u siebie Arka w kilka minut straciła zaliczkę z pierwszej odsłony, tym samym doznając drugiej wyjazdowej porażki w tym sezonie.

Po ubiegłotygodniowej przegranej w Gdyni podniosła się Jagiellonia. Białostoczanie rozbili u siebie beniaminka z Łodzi wbijając rywalowi pięć bramek, tracąc tylko jednego. Drugiej porażki z rzędu doznała Korona. Mistrz Polski tym razem przegrał w Szczecinie. Pogoń po druzgocącej porażce 0:7 w Lubinie przed tygodniem za wszelką cenę chciała się zrehabilitować, ale przez długi czas wydawało się, że plan Portowców się nie powiedzie. Korona prowadziła od 40. minuty, a dopiero ostatnie pół godziny gry dało szczecinianom radość. Dwie bramki Kacpra Zaborskiego i trafienie Jakuba Lisa spowodowało, że obecnie obie drużyny mają identyczny bilans punktowy.

Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie zanotowała Lechia. Beniaminkowi z każdą kolejką idzie coraz lepiej. Po dwóch remisach przyszedł sukces w meczu z Wisłą. Pierwsze trzy punkty zgarnął również inny beniaminek, Hutnik. Drużyna z Suchych Stawów wygrała w pojedynku beniaminków w Zabrzu. Zwycięstwo ekipa z Małopolski zapewniła sobie w ostatnim kwadransie, głównie dzięki Igorowi Łaneckiemu. Cracovia natomiast zgarnęła pierwszy punkt remisując z Lechem. W tej sytuacji jedyną drużyną bez punktu w całej stawce jest UKS SMS Łódź.

CLJ – 4. kolejka

Lech Poznań – Cracovia 1:1 (1:0)

Bramki: Damian Makuch 34 – Jakub Myszor 85

Pogoń Szczecin – Korona Kielce 3:1 (0:1)

Bramki: Jakub Lis 60, Kacper Zaborski 67, 87 – Jakub Konstantyn 40

Legia Warszawa – Zagłębie Lubin 4:2 (1:1)

Bramki: Jakub Czajkowski 1, Jehor Macenko 61, Jakub Kwiatkowski 72, Kajetan Staniszewski 90 – Jakub Siga 41, Marcel Górski 53

Jagiellonia Białystok – UKS SMS Łódź 5:1 (2:0)

Bramki: Mikołaj Owsiak 8 s, Jakub Orpik 38, Aleks Włodarczyk 46, 77, Hubert Karpiński 57 –  Szymon Kuna 71

Śląsk Wrocław – Arka Gdynia 3:2 (1:2)

Bramki: Kacper Głowieńkowski 7, Mikołaj Wawrzyniak 55, Paweł Fediuk 60 – Mateusz Stępień 3, 45 k

Gwarek Zabrze – Hutnik Kraków 0:3 (0:0)

Bramki: Igor Łanecki 73, 80, Bartłomiej Adamski 90

Wisła Kraków – Lechia Gdańsk 1:2 (1:1)

Bramki: Antoni Klimek 36 – Michał Sadowski 30, Jakub Cieślicki 65