Aktualności

[CLJ] Legia kontra Lech, czyli przegląd zaplecza reprezentacyjnego na Łączy Nas Piłka. Transmisja w sobotę o 14:00!

Piłka Ligowa22.03.2019 
Na pierwszy plan w najbliższych dniach wybijają się reprezentacje Polski, również te młodzieżowe, ale w akcji będzie można zobaczyć także ich juniorskie zaplecze. Centralna Liga Juniorów bowiem nie pauzuje, a kilku kandydatów do gry w biało-czerwonych barwach powinno się pojawić w meczu Legii Warszawa z Lechem Poznań. Transmisja z tego spotkania na kanale Łączy Nas Piłka w sobotę o godzinie 14:00!Sobotnie spotkanie będzie szczególnie ważne dla drużyny gości. Porażka w tym meczu będzie właściwie oznaczać koniec marzeń, nawet nie tyle o obronie tytułu mistrzowskiego, co o miejscu na podium. Przed tą serią spotkań Lech traci pięć punktów do trzeciego miejsca, ale grono konkurentów do walki o podium jest bardzo liczne. Jest w nim między innymi Legia. Ekipa ze stolicy ma 35 „oczek”, pięć więcej od „Kolejorza”, zajmuje piąte miejsce, ale ma taki sam dorobek punktowy co trzecie Zagłębie Lubin.

Wiosnę obie drużyny rozpoczęły podobnie jak też kończyły jesień. Jedno zwycięstwo, jedna porażka – taki dorobek tegoroczny ma zarówno Lech, jak i Legia. Obie drużyny przegrały w tym roku na własnym terenie z Pogonią Szczecin. Jeżeli porównać korespondencyjny pojedynek obu ekip – lepiej na tle szczecinian wypadła Legia, która przegrała 0:1. Lech dał sobie wbić cztery bramki, sam odpowiedział jednym trafieniem.

I właśnie skuteczność może być tym, co najbardziej martwi trenerów Lecha. W tym roku „Kolejorz” zdobył dwie bramki, pierwszą na wagę trzech punktów w spotkaniu z Motorem Lublin. Autorem obu trafień był Jakub Niewiadomski. W sobotnim meczu ten zawodnik nie zagra – został bowiem powołany do kadry U-17 na turniej Elite Round. Zresztą ubytki w poznańskim zespole są znacznie poważniejsze – do kadry do lat siedemnastu powołani zostali także Jakub Kamiński, Filip Marchwiński czy Łukasz Szramowski – wszyscy ci zawodnicy grali w wiosennych spotkaniach Centralnej Ligi Juniorów.

W Warszawie sytuacja przed potyczką z Lechem jest nieco lepsza. Legia zwycięstwem w Chorzowie poprawiła sobie nastroje po nieudanym starcie i porażce z „Portowcami”. Ponadto pod względem możliwości ofensywnych wybór wydaje się większy, przed tygodniem pierwsze dwie bramki dla drużyny stołecznej w CLJ zdobył chociażby Szymon Włodarczyk. Do reprezentacji U-17 został natomiast powołany tylko jeden zawodnik – Nikodem Niski. Kilku innych graczy zostało nominowanych do kadry U-16, ale w weekend będą jeszcze do dyspozycji trenera Marka Saganowskiego.

Bez względu na sytuację kadrową w Poznaniu czy Warszawie potyczki Legii z Lechem w CLJ zawsze wyzwalają ogromne emocje. W poprzednich latach kluby te niemal za każdym razem rywalizowały w strefie medalowej. W poprzednim sezonie kroczący po złoto poznaniacy okazali się w półfinałowym dwumeczu lepsi. W pierwszej rundzie tych rozgrywek we Wronkach Lech przegrał natomiast z Legią 0:2 po trafieniach Łukasza Łakomego i Bartłomieja Ciepieli. Obaj mają szansę wystąpić w sobotnim pojedynku, gdyż nadal są podstawowymi graczami stołecznego zespołu.

Pocieszające dla przedstawicieli klubu z Poznania może być to, że „Kolejorz” w obecnych rozgrywkach znacznie lepiej radzi sobie na wyjazdach niż u siebie. Poza własnym boiskiem tylko trzykrotnie tracił punkty. Nie zanosi się w każdym razie w tym spotkaniu na remis – Lech jeszcze ani jednego meczu nie zakończył kompromisem. Legia natomiast tylko w jednym spotkaniu podzieliła się punktami.

Sobotnie starcie odbędzie się na stadionie przy ul. Strażackiej 121 w Rembertowie. Transmisja na Łączy Nas Piłka rozpocznie się kilka minut przed godziną 14:00. Serdecznie zapraszamy!

Tadeusz Danisz

Fot: 400mm.pl

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności