Aktualności

[CLJ] Koronacja odłożona, ale lider pokazał klasę

Piłka Ligowa07.05.2019 
W Kielcach ze świętowaniem tytułu jeszcze muszą się wstrzymać, ale ze spokojem mogą wyczekiwać ostatnich kolejek. Korona nadal bowiem imponuje formą, a w sobotę pokonała Wisłę Kraków. Wygrał jednak również Śląsk Wrocław, który ma jeszcze teoretyczne szanse na wyprzedzenie lidera.

Kibice ostrzyli sobie zęby na pojedynek Wisły z liderem. „Biała Gwiazda” w tym roku spisuje się bardzo dobrze i z drużyny środka tabeli zaczęła aspirować do podium. Korona sprowadziła jednak Wisłę na ziemię, już w pierwszych dwudziestu minutach ustawiając spotkanie. Kielczanie ostatecznie zdobyli trzy bramki, zainkasowali trzy punkty i po końcowym gwizdku mogli nasłuchiwać wieści z Wrocławia.

Śląsk przerwał jednak udaną serię Górnika Zabrze z ostatnich tygodni i nadal może mieć nadzieje na tytuł mistrzowski. Wrocławianie rozstrzygnęli spotkanie z drużyną z Górnego Śląska w ciągu dwóch minut, a uczynił to właściwie w pojedynkę Jakub Jarzębowski. Dla Górnika była to pierwsza porażka od połowy marca, ale zabrzanie i tak już mogą być spokojni o ligowy byt.

Sukces wrocławian w meczu z Górnikiem jest tym cenniejszy, bo przegrali najgroźniejsi rywale Śląska do miejsc na podium. Zagłębie Lubin uległo w Białymstoku Jagiellonii, doznając tym samym drugiej porażki w trzech ostatnich spotkaniach. Przegrana Wisły spowodowała, że rywalizacja w tej chwili toczy się głównie o trzecie miejsce.Z brązowych medali nie rezygnuje także Legia, która zgarnęła trzy punkty po derbowym spotkaniu z Escolą. Jak na rywalizację dwóch ekip z jednego miasta, spotkanie to było bardzo zacięte i ciekawe, trzymało w napięciu przez cały mecz, a ostateczny wynik kibice poznali dopiero w ostatnich sekundach.

Pluć sobie w brodę mogą po ostatnim starciu w Szczecinie. „Portowcy” również chcieli poważnie włączyć się do walki o medale, ale dość niespodziewanie przegrali u siebie ze skazywanym na degradację Ruchem Chorzów. „Niebiescy” w trzech ostatnich meczach zdobyli siedem punktów i cały czas widzą jeszcze światełko w tunelu. Rywalem chorzowian, ale i Motoru Lublin, w walce o bezpieczne miejsce jest Escola Varsovia, która w ostatniej kolejce zmierzy się właśnie z drużyną z Górnego Śląska. Szanse na utrzymanie ostatecznie straciła już Elana Toruń, która wysoko przegrała z Cracovią. W bardzo trudnej sytuacji jest również GKS Bełchatów.

26. kolejka Centralnej Ligi Juniorów

Legia Warszawa – Escola Varsovia Warszawa 2:1 (1:0)
Bramki: Łukasz Zjawiński 14, Łukasz Łakomy 90 – Filip Laskowski 90

Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze 2:0 (2:0)
Bramki: Jakub Jarzębowski 27, 28

Wisła Kraków – Korona Kielce 0:3 (0:2)
Bramki: Bartosz Prętnik 9, Daniel Szelągowski 20, Artur Piróg 73

Lech Poznań – GKS Bełchatów 3:1 (3:1)
Bramki: Kacper Janiak 4, Jakub Karbownik 8, Bartosz Bartkowiak 40 – Bartłomiej Lisowski 34

Pogoń Szczecin – Ruch Chorzów 0:1 (0:1)
Bramka: Bartłomiej Wdowik 18

Motor Lublin – Arka Gdynia 0:0

Elana Toruń – Cracovia 1:5 (0:4)
Bramki: Krystian Białas 67 – Daniel Pik 14, 30 Jakub Sobecki 25, Michał Rakoczy 23, Patryk Zaucha 53

Jagiellonia Białystok – Zagłębie Lubin 2:0 (1:0)
Bramki: Mateusz Gdowik 17, Paweł Gierach 55

Tadeusz Danisz

Fot: 400mm.pl

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności