[CLJ] Korona liderem po pierwszej rundzie!

Piłka Ligowa26.11.2018
W ostatniej tegorocznej serii spotkań Centralnej Ligi Juniorów piłkarze Korony Kielc pokazali to, czym imponowali przez całą rundę jesienną. Po zwycięstwie nad Ruchem Chorzów mają obecnie sześć punktów przewagi nad zespołami z Lubina i Warszawy. A w najbliższą sobotę przewaga ta może jeszcze wzrosnąć, ponieważ w ostatnim w tym roku meczu w CLJ Korona będzie odrabiać zaległości w Zabrzu.

Nie mieli łatwego zadania w meczu z Ruchem piłkarze Korony. Kielczanie „planowo” objęli prowadzenie w pierwszej połowie, po przerwie wynik podwyższyli, ale końcówka była emocjonująca. „Niebiescy” z Chorzowa na kwadrans przed końcem zdobyli bramkę kontaktową i mieli ochotę na sprawienie sensacji. Ostatecznie trafienie Jakuba Rudka okazało się jednak tylko honorowym, a Korona zakończyła tegoroczne zmagania przed własną publicznością zwycięstwem.

Tempa kielczanom na finiszu tegorocznej rundy nie dotrzymali najgroźniejsi rywale. Zagłębie Lubin w derbach Dolnego Śląska przegrało ze Śląskiem Wrocław, tracąc decydującego gola w 90. minucie spotkania. Po tej porażce Śląsk zbliżył się do swojego derbowego rywala na odległość jednego punktu. Dla Zagłębia była to zaś druga z rzędu porażka.

Jeszcze mocniej dystans zaczęła tracić drużyna Pogoni, która ostatnie zwycięstwo odniosła w połowie października. Tym razem „Portowcy” przegrali na własnym terenie z Motorem Lublin, dwie bramki tracąc już w pierwszym kwadransie. Drużyna z Lubelszczyzny broni się sprzed spadkiem, ale z racji, że czołowi juniorzy Pogoni grają już w rezerwach, ostatnie wyniki szczecinian nie mogą dziwić.

Kroku liderowi dotrzymuje Legia. Ekipa ze stolicy w dwóch ostatnich meczach zgromadziła tylko punkt, ale tym razem nie dała żadnych szans beniaminkowi z Bełchatowa. Wszystkie bramki podopieczni Marka Saganowskiego zaaplikowali rywalom w drugiej połowie i rzutem na taśmę awansowali na ligowe podium.

Niesłychanie ciekawie było w innym spotkaniu z udziałem drużyny ze stolicy. Escola uległa po emocjonującym meczu Cracovii, a ozdobą było trafienie Filipa Laskowskiego. Pięć bramek padło także w spotkaniu Wisły Kraków z Jagiellonią. „Biała Gwiazda” po 35. minutach prowadziła 3:0, ale w drugiej połowie musiała drżeć o zwycięstwo. Pewnie trzy punkty zainkasowała natomiast drużyna Lecha Poznań.

Coraz ciekawsza walka toczy się także na dole tabeli. Beniaminkowie z Torunia, Bełchatowa i Chorzowa po weekendowych porażkach tracą coraz większy dystans do bezpiecznych miejsc, na pewno jednak z walki o ligowy byt nie zrezygnują. Będący „pod kreską” Motor Lublin traci natomiast do ósmej Cracovii zaledwie cztery punkty.

17. kolejka Centralnej Ligi Juniorów

GKS Bełchatów – Legia Warszawa 0:3 (0:0)
Bramki: Jakub Kozica 51 (s), Łukasz Zjawiński 75, Łukasz Łakomy 90

Korona Kielce – Ruch Chorzów 2:1 (1:0)
Bramki: Jakub Górski 38, Piotr Lisowski 69 – Jakub Rudek 76

Górnik Zabrze – Arka Gdynia 2:0 (2:0)
Bramki: Daniel Ściślak 39, Jan Borek 42

Escola Varsovia Warszawa – Cracovia 2:3 (1:1)
Bramki: Patryk Cieślak 9, Filip Laskowski 75 – Krystian Bracik 28, Patryk Zaucha 61, Michał Rakoczy 72

Śląsk Wrocław – Zagłębie Lubin 2:1 (0:1)
Bramki: Aleksander Paluszek 53, Marcin Szpakowski 90 – Daniel Dudziński 19

Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok 3:2 (3:0)
Bramki: Arkadiusz Kasia 23, Jakub Zawada 25, Konrad Gruszkowski 34 – Maciej Bortniczuk 55, Mateusz Gdowik 78

Lech Poznań – Elana Toruń 4:0 (3:0)
Bramki: Mateusz Skrzypczak 24, Bartłomiej Burman 39, Jakub Karbownik 40, Paweł Tupaj 90

Pogoń Szczecin – Motor Lublin 1:2 (0:2)
Bramki: Mateusz Rościszewski 51 – Kamil Kumoch 1, Szymon Rak 14