[CLJ] Korona Kielce znowu zwycięska. Wielkie emocje w Gdyni

Piłka Ligowa15.04.2019

Do pozycji lidera Korony Kielce kibice mogli się już przyzwyczaić. Teraz coraz pewniej na drugim miejscu czuje się Śląsk Wrocław, który wygrał trzeci mecz z rzędu. Na dole tabeli trudna sytuacja trzech beniaminków. Rywalizacja nadal jednak wciąż trwa, co było widać zwłaszcza w meczach, których losy ważyły się do ostatnich minut.

W miniony weekend wiele działo się przede wszystkim na trzech boiskach. Arka Gdynia zremisowała, po obfitującym w zmiany wydarzeń spotkaniu z Zagłębiem Lubin 3:3. Goście już po niespełna czterdziestu minutach gry prowadzili różnicą dwóch goli, kolejne trafienie na swoje konto zapisał niezawodny Błażej Czuban. W drugiej połowie gdynianie na tyle się zmobilizowali, że w ciągu pięciu minut zdobyli trzy bramki. W ostatnich sekundach lubinianie uratowali jednak remis.

Równie wiele się działo w Zabrzu – w meczu Górnika z Pogonią. W końcówce pierwszej połowy „Portowcy” objęli prowadzenie i nic nie zapowiadało emocji, których kibice byli świadkami w drugiej odsłonie. Gospodarze dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, między innymi dzięki bramce Kacpra Michalskiego, ale Pogoń miała ostatnie słowo w tym spotkaniu. Wyrównał Daniel Pietraszkiewicz, ratując tym samym jeden punkt drużynie ze Szczecina. Dla Górników, to i tak jednak duży zysk w walce o utrzymanie.

Wygrały dwie najlepsze drużyny rozgrywek. Lider z Kielc tym razem po trudnym boju pokonał Motor Lublin, natomiast Śląsk Wrocław uporał się z Wisłą Kraków. To kolejne spotkanie, w którym losy pojedynku ważyły się do samego końca. Biała Gwiazda do meczu ze Śląskiem nie przegrała jeszcze w tym roku i niemal do ostatnich sekund mogła myśleć o podtrzymaniu passy. W 90. minucie gol Tomasza Skrzypka przesądził o wygranej wicelidera. Wobec straty punktów przez Zagłębie Lubin, zarówno Korona, jak i Śląsk coraz wygodniej czują się na swoich pozycjach.

Walka o trzecie miejsce nadal jednak trwa zacięta. W coraz trudniejszej sytuacji jest Legia, która doznała kolejnej porażki. Tym razem z „Pasami” na wyjeździe aż różnicą trzech goli. Bilans Legii w trzech ostatnich meczach to zero punktów, zero bramek zdobytych i aż osiem straconych. O podium oprócz Zagłębia powalczą Pogoń Szczecin i Wisła Kraków.

W całej serii aż dziesięć bramek zostało zdobytych z karnych. Skutecznie egzekwowane jedenastki przesądziły o wygranej Jagiellonii w Chorzowie. Po porażce Niebieskich chorzowianie dołączają do GKS Bełchatów i Elany, które są wręcz w dramatycznej sytuacji w walce o utrzymanie. Bełchatowianie swoją szansę na złapanie kontaktu z grupą ucieczkową zmarnowali... w meczu z Elaną Toruń.