Aktualności

[CLJ] Juniorski klasyk we Wronkach. Lech – Legia na Łączy Nas Piłka od 12:00

Piłka Ligowa23.10.2019 
W środę odrabiamy zaległości w Centralnej Lidze Juniorów. We Wronkach, w ramach 10. kolejki Lech zmierzy się z Legią Warszawa. Ligowy klasyk, również w kategoriach juniorskich, ma szczególne znaczenie dla obu zespołów. Mecz pokażemy na Łączy Nas Piłka o godzinie 12:00.

Legia obecnie zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Ma dwa punkty straty do trzeciej Korony Kielce, w przypadku wygranej nad Lechem awansuje na ligowe podium. Do środowego meczu Legioniści przystąpią zapewne w dobrych humorach. Po wcześniejszych niepowodzeniach ponownie zainkasowali trzy punkty. Wygrali z Jagiellonią na własnym terenie 4:0. We wcześniejszych pięciu meczach zanotowali tylko jedno zwycięstwo.

Mecz z Lechem jawi się więc jako poważny sprawdzian. Tym bardziej, że na wyjazdach Legionistom nie wiedzie się w tym sezonie najlepiej. Co prawda trzy mecze wygrali poza Warszawą, ale w dwóch przypadkach były to sukcesy nad beniaminkami, raz natomiast nad dołującą Cracovią. Dwa poważne testy, w Kielcach i Szczecinie warszawianie oblali. To były jedyne porażki Legii w tym sezonie – zespół ze stolicy ma jeszcze 6 wygranych i dwa remisy. Imponować może bilansem bramkowym: 25 zdobytych bramek to trzeci najlepszy wynik w lidze, a 11 straconych goli to najlepsze osiągnięcie, wraz z Zagłębiem Lubin.

Lech jest w zdecydowanie gorszym położeniu i dla poznaniaków zaległe spotkanie jest właściwie ostatnim dzwonkiem, jeżeli drużyna „Kolejorza” chce się włączyć do walki o najwyższe cele. Kolejna strata punktów spowoduje, że zespół poznański do liderów będzie tracił dziesięć „oczek”. A pamiętajmy, że Lech po dwóch kolejkach otwierał ligową stawkę...

Gorzej wiodło się jednak Lechowi w ostatnich meczach. W sobotę wyjazdowa porażka z UKS-em SMS Łódź, we wcześniejszych sześciu spotkaniach tylko dwie wygrane, i to nad drużynami ze strefy spadkowej, czyli Escolą i Hutnikiem. Lech w tym sezonie przegrał trzy mecze, co wynikiem najgorszym nie jest, ale także trzy zremisował. Na kolejne kompromisy nikt w Poznaniu nie może sobie pozwolić.

Przykra wpadka remisowa zdarzyła się poznaniakom na własnym terenie w meczu z Cracovią, gdy to zespół „Kolejorza” prowadził przez blisko godzinę. Broniący się w tym sezonie przed spadkiem goście wyrównali w końcówce. Poznaniacy nie potrafią ustabilizować formy. Lech zdołał wygrać u siebie z aktualnym wiceliderem, Górnikiem Zabrze, ale również przegrać z Pogonią Szczecin.    

Mecz Lecha z Legią w pierwotnym terminie został przełożony z powodu powołań do młodzieżowych reprezentacji Polski. Teraz wszyscy najlepsi są do dyspozycji trenerów, liczymy więc, że jakości na boisku nie zabraknie. Formą strzelecką w Legii imponuje chociażby Szymon Włodarczyk, po drugiej stronie szalenie niebezpieczny jest Adrian Ratajczyk, wspierany przez Damiana Kołtańskiego. W miniony weekend ten ostatni zdobył dwie bramki w meczu z UKS SMS Łódź. Do zwycięstwa Legii wydatnie przyczynił się z kolei Mikołaj Grzejda. A, że na te nazwiska warto zwracać uwagę i obserwować pokazuje przykład Macieja Rosołka, który rok temu brał udział w meczu CLJ Lech – Legia, a w sobotę zdobył bramkę dla dorosłej drużyny Legii w meczu… z Lechem.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności