Aktualności

[CLJ] „Jaga” sprawdzi lidera! Wisła – Jagiellonia na Łączy Nas Piłka w sobotę o 12:00

Piłka Ligowa19.03.2021 
Podkręcamy tempo w ramach Centralnej Ligi Juniorów. Jedną z czterech drużyn, które w tym roku zdobyły komplet punktów jest Wisła Kraków. Lider nie zawodzi w pierwszych kolejkach, a tym razem z zamiarem sprawienia sensacji przystąpi do meczu z „Białą Gwiazdą” Jagiellonia Białystok. Mecz ten pokażemy na kanale Łączy Nas Piłka w sobotę, o godzinie 12:00!

Największymi niespodziankami pierwszych tegorocznych kolejek są drużyny Escoli i Gwarka Zabrze, swoje robi także Zagłębie Lubin, ale nie można zapominać, że jeszcze „oczka” w tym roku nie straciła również Wisła. Lider Centralnej Ligi Juniorów patrząc przez pryzmat wyników najgroźniejszych rywali umocnił się na prowadzeniu, bo dwupunktową stratę do lidera utrzymuje już tylko Zagłębie Lubin.

Wisła w tym roku zdobyła najwięcej bramek w całej lidze, bo aż siedem. Duża w tym zasługa, rzecz jasna, ubiegłotygodniowych derbów z Cracovią, w których padło aż siedem goli, a Wiślacy aż pięciokrotnie cieszyli się z trafień. Trzy gole w tym meczu zapisał na swoje konto Kacper Chełmecki, ale nie sposób nie docenić także jego kolegów, chociażby Wiktora Szywacza. Zresztą jesienią zespół trenera Adriana Filipka miał wiele wyborów w ofensywie i na razie pod tym względem za wiele u Wiślaków się nie zmieniło – siedem bramek zdobyło pięciu graczy.

 Najbliższym rywalem Wisły będzie Jagiellonia, która w tym sezonie gra dość regularnie, a jej postawę można skwitować jednym zdaniem: wygrywa ze słabszymi, przegrywa z mocniejszymi. Ale zdarzają się wyjątki od tej reguły. Tą pozytywną, z perspektywy kibica Jagi, było właśnie spotkanie w pierwszej rundzie z Wisłą. „Biała Gwiazda” zawitała na Podlasie w glorii lidera i zdecydowanego faworyta. Gospodarze dwukrotnie prowadzili, ale Wiślacy skutecznie gonili wynik. Na kwadrans przed końcem spotkania był remis 2:2, taki sam rezultat utrzymywał się w przedostatniej minucie meczu. A jednak Jagiellonia wygrała ten mecz 4:2, po dwóch rzutach karnych Krzysztofa Toporkiewicza w samej końcówce.

To było jedno z dramatyczniejszych spotkań w całym sezonie, a Wisła wówczas doznała drugiej z rzędu porażki. Jagiellonia jesienią potrafiła również wygrać ze Śląskiem we Wrocławiu, ale miała także wpadki, jak chociażby domowe porażki z Lechią Gdańsk czy Koroną Kielce, czy podział punktów w Łodzi. Taka gra pozwala ekipie z Podlasia zajmować obecnie jedenaste miejsce, ale ma tylko punkt przewagi nad strefą spadkową.

W 19. rozegranych meczach Jagiellonia doznała aż dziewięciu porażek. Więcej mają tylko drużyny znajdujące się w strefie spadkowej. W poprzedniej kolejce Jagiellonia przegrała u siebie z Zagłębiem Lubin 0:3 i była to najwyższa porażka w tym sezonie tej drużyny. Był to zarazem dopiero trzeci mecz, w którym ekipa z Podlasia nie zdobyła bramki. Jagiellonia pod tym względem nie musi się bowiem wstydzić najlepszych w kraju. W obecnych rozgrywkach zdobyła 38 bramek, co jest szóstym najlepszym wynikiem w lidze. Dla porównania, drugie Zagłębie ma o cztery trafienia mniej.

Liczby Wisły, jako lidera niemal w każdej ze statystyk są imponujące, ale szansą dla gości zapewne jest jedna liczba. Tylko w dwóch domowych spotkaniach „Biała Gwiazda” nie traciła goli. Gdy dodamy do tego, że Wisła na własnym terenie jest bezkompromisowa, to zapowiada się bardzo ciekawy mecz. A dla kontrastu dodajmy, że nikt częściej na wyjazdach nie remisował niż... Jagiellonia. Ekipa z Białegostoku, podobnie jak i Gwarek Zabrze oraz Górnik, trzykrotnie na obcych terenach dzieliła się punktami.

Wracając jeszcze na koniec do drużyn, które w tym roku nie straciły jeszcze ani jednego punktu. Do Lubina w sobotę zawita Gwarek Zabrze. W Krakowie więc pojawia się nadzieja, że trzy punkty nie tylko pozwolą przedłużyć efektowną serię...

Tadeusz Danisz

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności