Aktualności

[CLJ] Jaga czy Korona? Mecz z Białegostoku na Łączy Nas Piłka w niedzielę od 12:00

Piłka Ligowa13.09.2019 
W ramach szóstej kolejki Centralnej Ligi Juniorów w niedzielę zagrają ze sobą dwie drużyny, których poczynania w tym sezonie ciężko jeszcze jednoznacznie zdefiniować. Czy Jagiellonię Białystok lub Koronę Kielce stać na medal? Pewne jest, że wygrany w niedzielnym spotkaniu będzie miał duże szanse wskoczyć na ligowe podium. Transmisja meczu na Łączy Nas Piłka w niedzielę od godziny 12:00.

Zarówno Jagiellonia, jak i Korona plasują się w środku stawki, ale z niewielką stratą do czołowej trójki. Zwycięzca tego meczu, przy korzystnych wynikach innych spotkań, w niedzielę może zająć miejsce na podium. Obie drużyny mają identyczny bilans po pięciu spotkaniach, trzy wygrane i dwie porażki. W tabeli przedziela te zespoły jedynie Górnik Zabrze. Jagiellonia może imponować zwłaszcza grą na własnym boisku – u siebie w tym sezonie zagrała dwa mecze, oba wygrała, strzelając w nich aż dziesięć bramek, a tylko dwie tracąc.Prawdziwy egzamin dla ekipy z Podlasia przyjdzie jednak w niedzielę. Wygranych z beniaminkami z Łodzi i Krakowa można było się spodziewać, chociaż pewnie nie w takich rozmiarach, ale dopiero potyczka z drużyną z Kielc da przynajmniej częściową odpowiedź na pytanie, na co stać zespół trenera Krzysztofa Zalewskiego. Do tej pory Jagiellonia wygrywała jedynie z beniaminkami, ba tylko nowicjuszom strzelała gole. Prócz domowych wygranych w identycznych stosunkach, trzy punkty udało się zainkasować również na inaugurację w Gdańsku.

Tydzień temu Jaga przegrała natomiast nieznacznie 0:1 z Zagłębiem Lubin. – Z tego meczu można wyciągnąć pewne pozytywy, bo przez długie momenty wyglądaliśmy naprawdę dobrze – mówił Krzysztof Zalewski. – Rywale mieli mocne pierwsze 20 minut, co skończyło się stratą bramki przez nasz zespół. Od tego momentu zaczęliśmy grać bardzo dobrze, w drugiej połowie byliśmy stroną przeważającą, ale zabrakło wykończenia – kontynuował trener drużyny z Białegostoku.

W niedzielę Jagiellonia będzie miała szansę na przełamanie niechlubnej tendencji i na zainkasowanie pierwszych punktów w potyczce z silniejszym i otrzaskanym już w bojach CLJ klubem. Korona w tym sezonie straciła dziesięć bramek. Prócz drużyn ze strefy spadkowej jedynie trzy ekipy mogą się „pochwalić” gorszym bilansem pod względem strat. Kielczanie w tym sezonie nie zagrali jeszcze na zero z tyłu i to z pewnością jest największy problem aktualnego mistrza Polski CLJ U-18.Korona jest chyba równie wielką zagadką, co jej niedzielny rywal. Po dwóch inauguracyjnych wygranych, z Górnikiem Zabrze i Cracovią, przeżywała trudniejsze momenty. W meczach z Escolą Varsovia i Pogonią Szczecin nie zgarnęła nawet punktu, ale prawdziwe przełamanie przyszło tydzień temu. Kielczanie zatrzymali kroczącą od zwycięstwa do zwycięstwa w tym sezonie Legię Warszawa. Spotkanie zakończone wygraną gospodarzy 3:2 miało wiele faz, a ojcem zwycięstwa był Jakub Górski, autor dwóch trafień. To on jest najlepszym strzelcem Korony w tym sezonie, trafiał także bowiem w meczach z Górnikiem i w Krakowie.

W ekipie gospodarzy niedzielnego meczu siła ofensywna rozłożona jest na wielu zawodników. Już ośmiu graczy trafiało dla „Jagi” w tym sezonie. Jeżeli chodzi o liczbę zawodników strzelających gole, jedynie Zagłębie Lubin jest lepsze. Dla ekipy z Dolnego Śląska bramki zdobywało do tej pory dziewięciu graczy.

Tadeusz Danisz

Fot: 400mm.pl

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności