[CLJ] Hit na remis, Cracovia łapie kontakt

Piłka Ligowa20.11.2019

Oczy wszystkich kibiców w miniony weekend były zwrócone na Zabrze. Tam hit całej rundy jesiennej, Górnik – Zagłębie Lubin, pozostał nierozstrzygnięty, co nie znaczy, że emocji w tym spotkaniu brakowało. Pięć czołowych drużyn coraz wyraźniej odjeżdża rywalom, na dole w walkę o byt zaangażowanych jest również pięć zespołów.

Spotkanie wicelidera z liderem na pewno nie zawiodło oczekiwań kibiców. Delikatnie rozczarowani mogą czuć się fani Zagłębia, bo do ostatniej minuty regulaminowego czasu gry w Zabrzu prowadzili. „Górnicy” za sprawą Kamila Grudzińskiego wyrównali, a w doliczonym czasie mieli jeszcze okazję, by przechylić szalę zwycięstwa na własną korzyść. Dwie bramki dla Zagłębia w ciągu siedmiu minut drugiej połowy zdobył Jakub Sangowski, po pierwszej części spotkania natomiast w lepszych nastrojach byli zabrzanie, dla których jedną z pierwszych sytuacji w meczu zamienił na gola najlepszy strzelec, Kamil Lukoszek.

Remis w meczu na szczycie wykorzystała Legia Warszawa, która po zwycięstwie nad Lechią Gdańsk wskoczyła na drugie miejsce w tabeli. Legioniści odnieśli piąte z rzędu zwycięstwo, ale tym razem na sukces musieli się mocno napracować. Gdańszczanie głównie za sprawą Kacpra Sezonienko napsuli stołecznej drużynie dużo krwi, ale ostatnie słowo należało do gospodarzy.

Przynależność do czołówki potwierdziły także drużyny Korony Kielce i Pogoni. Szczecinianie tym razem mieli łatwiejsze zadanie, bo mierzyli się z ostatnim w tabeli Hutnikiem Kraków. Rywalom zaaplikowali cztery gole, już właściwie w pierwszej połowie przesądzając losy rywalizacji. Dużo ciekawiej było w meczu z udziałem mistrza Polski przeciwko Lechowi Poznań. Korona pierwsza straciła bramkę, ale po pół godzinie gry zdołała wyrównać. Przez długie minuty zanosiło się na podział punktów, ale w ostatniej minucie Igor Kośmicki dał gospodarzom trzy punkty. Korona i Pogoń tracą do Górnika Zabrze trzy „oczka”.

Równie wielkie emocje były w rywalizacji drużyn walczących o utrzymanie. Prócz Hutnika, który poległ w Szczecinie, wszystkie ekipy walczące o byt powiększyły swój dorobek. Zaczyna odrabiać dystans Cracovia, która w trzech ostatnich spotkaniach zgarnęła siedem punktów. Tym razem pokonała UKS SMS Łódź. Obie drużyny w ciągu siedemnastu minut zdobyły pięć bramek. „Pasy” na trzy trafienia potrzebowały niespełna dziesięciu minut i była to zaliczka na wagę wygranej. W kontekście wygranej Cracovii z pewnością swojej przewagi z Wrocławia mogą żałować gracze Gwarka. Zabrzanie po niespełna pół godzinie gry prowadzili w meczu ze Śląskiem 2:0, ale ostatecznie wrócili na do domu tylko z jednym punktem i w tabeli zostali wyprzedzeni przez Cracovię. Taki sam los spotkał Escolę Varsovia, która bezbramkowo zremisowała z Arką Gdynia. Na ostatnim bezpiecznym miejscu znajduje się Wisła, która po punkcie wywalczonym w Białymstoku, ma dwa „oczka” przewagi nad lokalnym rywalem.