[CLJ] Futbol na tak we Wrocławiu, bohater Sezonienko

Piłka Ligowa19.08.2019
Aż dwanaście bramek padło w szalonym spotkaniu Śląska Wrocław z Lechią Gdańsk. Mecz zakończony remisem przejdzie zapewne do historii Centralnej Ligi Juniorów, ponieważ sytuacja na boisku przy Oporowskiej zmieniała się jak w kalejdoskopie. Pozostałe zespoły nie pozostawały dłużne,  jeżeli chodzi o grę w ofensywie. W ośmiu spotkaniach drugiej kolejki łącznie padło bowiem aż 39 goli!

Bohaterem meczu we Wrocławiu był Kacper Sezonienko. Utalentowany gracz Lechii zdobył pięć bramek, cztery w drugiej połowie, a hat tricka skompletował w dziewięć minut. Śląsk również miał jednak w przodzie kim postraszyć. Dwie kolejne bramki do swego dorobku dołożył Kacper Głowieńkowski, który po dwóch kolejkach ma na koncie już pięć trafień i – wraz z Sezonienko – otwiera klasyfikację najskuteczniejszych zawodników CLJ.

Bez straty punktu pozostaje pięć drużyn, a Legia w tym sezonie nie straciła jeszcze nawet bramki. Drużyna ze stolicy jest liderem, zwycięstwo nad Arką Gdynia zapewniła sobie w drugiej połowie. Największy w tym udział miał młodzieżowy reprezentant Polski Szymon Włodarczyk, który dwukrotnie cieszył się z gola.

Przekonujące zwycięstwa odniosły także drużyny Jagiellonii Białystok i Korony Kielce. Ekipa z Podlasia ograła Hutnika Kraków różnicą czterech goli, chociaż do przerwy pachniało sensacją. Po 45. minutach był remis 1:1, ale w drugiej połowie trafiali już tylko gospodarze, w tym między innymi dwukrotnie Radosław Zyśk. Korona wygrała natomiast z „Pasami” z Krakowa, już po pół godzinie gry uzyskując wyraźną przewagę.

Z kompletem punktów są także drużyny Lecha Poznań i Zagłębia Lubin. „Kolejorz” ograł we Wronkach, po bardzo zaciętym spotkaniu, Górnik Zabrze, wszystkie trzy bramki zdobywając w ciągu ośmiu minut. Regularnością strzelecką imponuje w drużynie poznańskiej Adrian Ratajczyk, który dwukrotnie trafił w pierwszej serii, teraz powtórzył wynik. Ekipa z Dolnego Śląska wygrała natomiast w Warszawie z Escolą. Gospodarze objęli prowadzenie po niespełna 20. minutach gry, a bramkę na wagę trzech punktów lubinianie zdobyli w ostatnich fragmentach spotkania.

Po wpadkach w inauguracyjnej serii podnieśli się „Portowcy” ze Szczecina i Wisła Kraków. Obie ekipy ograły beniaminków – Pogoń była lepsza od UKS SMS Łódź w dużej mierze dzięki trafieniom Oskara Potocznego. Wisła wygrała z kolei z Gwarkiem Zabrze. „Biała Gwiazda” to jedyna krakowska drużyna, która w tym sezonie zdobyła jakiekolwiek punkty. Zarówno Hutnik, jak i Cracovia rozpoczęły sezon od dwóch porażek. Również w Zabrzu panują minorowe nastroje. Gwarek i Górnik są bez punktów, a zerowy „przebieg” ma także UKS SMS Łódź. Beniaminkowie więc jak na razie przeżywają trudne chwile. Punkt zdobyty przez Lechię we Wrocławiu to jedyna zdobycz nowych klubów w tym sezonie.