[CLJ] Faworyt jak rozpoczął, tak i skończył. Szlagier dla Lecha

Piłka Ligowa15.04.2018
Lech Poznań wykonał kolejny krok w kierunku półfinałów Centralnej Ligi Juniorów. W 23. kolejce pokonał we Wronkach Górnika Zabrze 2:0. Faworyzowany „Kolejorz” pokazał piłkarską jakość, głównie w pierwszych minutach spotkania oraz w samej końcówce.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla poznaniaków. Po podaniu z prawej strony boiska bramkę dla Lecha zdobył kapitan Marcin Maćkowiak. Strzelec pierwszego gola po chwili mógł ponownie zaskoczyć bramkarza Górnika strzałem z dystansu, ale czujny był Jakub Szymański. Po pierwszym niemrawym kwadransie zabrzanie zaczęli grać odważniej. „Górnicy” próbowali oskrzydlać swoje akcje, ale brakowało w ich próbach ostatniego podania, nie przynosiły efektu także stałe fragmenty gry.

Najlepszą okazję do podwyższenia wyniku w pierwszej połowie miał w 31. minucie Wiktor Pleśnierowicz. Reprezentant Polski U-17 po rzucie rożnym przymierzył jednak w słupek. Próbowali także Paweł Tupaj czy Kacper Janiak, ale najwięcej w grze ofensywnej gospodarzy zależało od Maćkowiaka. – Szybko zdobyliśmy bramkę, wydawało się, że za chwilę dołożymy kolejne, ale jak na razie nam się to nie udało – mówił w przerwie przed kamerami Łączy Nas Piłka strzelec jedynego gola.

Zabrzanie w drugiej połowie grali odważniej, ale w ich poczynaniach zabrakło konkretów. Ofensywne zapędy „Górników” nie miały jednak szans powodzenia, gdyż w akcjach gości brało udział maksymalnie 2-3 zawodników. Jedną z lepszych sytuacji miał Konrad Wira po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Lechici w drugiej połowie długimi momentami nie przypominali czołowej drużyny CLJ, ale w samej końcówce pokazali piłkarską jakość. Skrzydłowy Lecha Jakub Karbownik zaimponował zwodem, a później posłał piłkę w długi róg, tuż obok interweniującego bramkarza Górnika. W końcówce mógł podwyższyć jeszcze Bartosz Bartkowiak, ale więcej goli we Wronkach już nie padło.

Lech Poznań – Górnik Zabrze 2:0 (1:0)
Bramki: Maćkowiak 3, Karbownik 88
Lech: 1. Bartosz Przybysz, 4. Wiktor Pleśnierowicz, 5. Mateusz Skrzypczak, 7. Kacper Janiak, 8. Marcin Maćkowiak, 9. Paweł Tupaj (46, 3. Marcin Grabowski), 11. Łukasz Adamczyk, 17. Aleksander Theus (46, 10. Bartosz Bartkowiak), 19. Oskar Nowak (79, 15. Jakub Karbownik), 22. Kacper Andrzejewski, 21. Arkadiusz Kaczmarek (46, 16. Eryk Kryg).
Górnik: 32. Jakub Szymański, 2. Damian Jaworski, 3. Dominik Chmielewski, 4. Kacper Michalski (46, 23. Michał Rymer), 5. Filip Kotalczyk, 6. Mateusz Kopia, 7. Karol Landowski, 8. Krzysztof Kubica (46, 22. Dawid Skutnik), 9. Patryk Joachim, 10. Tymoteusz Wojdanowski, 11. Jan Borek (66, 20. Konrad Wira).

FOT: 400mm.pl