Aktualności

[CLJ] Escola z Lechią o kolejne zwycięstwo. Transmisja na Łączy Nas Piłka w sobotę od 12:00!

Piłka Ligowa31.10.2019 

Szalenie istotne spotkanie w sobotę rozegrają drużyny Escoli i Lechii. Jednym i drugim pojedynek ten ma dać odpowiedź na pytanie, czy ubiegłotygodniowy sukces był tylko chwilowym przebłyskiem, czy jednak początkiem nowej, zdecydowanie lepszej serii. Mecz Escola – Lechia na Łączy Nas Piłka w sobotę 2 listopada od godziny 12:00.

Obie drużyny przystąpią do sobotniego meczu pozytywnie nastawione, chociaż w ostatnich tygodniach przeżywały raczej tylko trudne chwile. Escola cały czas plasuje się w strefie spadkowej, ale po ważnej wygranej w miniony weekend nad Wisłą Kraków na wyjeździe 2:1 drużyna z Warszawy traci tylko dwa punkty straty do bezpiecznego miejsca, które właśnie zajmuje Wis

Wcześniej Escola na zwycięstwo czekała od 24 sierpnia, w tym czasie przegrywając sześć meczów, między innymi 0:4 z Lechem Poznań, 1:5 ze Śląskiem Wrocław czy 0:4 na własnym terenie z Gwarkiem Zabrze. W dwunastu spotkaniach Escola zgromadziła 11 „oczek”, ale to głównie zasługa udanego startu. Po trzech kolejkach ubiegłoroczny beniaminek zajmował w tabeli szóste miejsce. Od tamtej pory zdobył tylko pięć punktów, w tym trzy w meczu z Wisłą.

Na pewno jedną z bolączek Escoli jest słaba skuteczność. W dwunastu meczach zdobyła tylko piętnaście bramek, niemal dwa razy tyle straciła. Jak słabo wygląda dorobek strzelecki gospodarzy sobotniego spotkania najdobitniej obrazuje fakt, że jeden zawodnik Lechii – Kacper Sezonienko w pojedynkę zdobył niemal połowę tego, co cały zespół Escoli. Najlepszy strzelec Lechii co prawda trafiał tylko w trzech meczach, ale tylko jednego gola od niego mniej ma Jakub Cieślicki. A dzięki popisom tych dwóch zawodników gdańszczanie w tym sezonie mieli już wiele powodów do zadowolenia, zwłaszcza w pierwszej części rundy jesiennej.

Po inauguracyjnej porażce w sześciu kolejnych spotkaniach gdańszczanie zanotowali cztery zwycięstwa i dwa remisy, a po siódmej kolejce znajdowali się na podium, ze stratą tylko dwóch punktów do pierwszej Legii Warszawa. W ostatnich tygodniach było już jednak  zdecydowanie gorzej, ale seria czterech kolejnych porażek została przerwana właśnie w domowym meczu z Cracovią (3:2). Po tej wygranej Lechia awansowała na siódme miejsce w tabeli. Na siedemnaście punktów składa się pięć zwycięstw, tyle samo porażek i dwa remisy.

Obie ekipy do sobotniego meczu przystąpią w podobnych nastrojach, podbudowane ostatnimi wynikami, ale gospodarzy w perspektywie meczu z Lechią musi jednak coś martwić. Escola wszystkie mecze w tym sezonie wygrywała na wyjeździe. Domowy bilans warszawskiej ekipy jest bardzo mizerny – tylko jeden remis i cztery porażki, gorzej pod tym względem prezentuje się jedynie ostatni w tabeli Hutnik Kraków, który u siebie wszystko przegrywa. Nawet jednak Hutnicy zdobyli więcej bramek na własnym terenie niż Escola. Cztery bramki to rezultat, który w pierwszej kolejności musi zostać poprawiony, jeżeli ekipa z Warszawy chce myśleć o spokojnym utrzymaniu.

Tadeusz Danisz

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności