[CLJ] Dolny Śląsk w natarciu, Śląsk i Legia liderami

Piłka Ligowa14.11.2017

Ostatnia seria rundy jesiennej Centralnej Ligi Juniorów to przede wszystkim dwa hitowe starcia w grupie zachodniej. W nich górą byli gospodarze – ekipy z Dolnego Śląska. Dzięki tym wynikom sytuacja na szczycie grupy zachodniej jest jeszcze ciekawsza. Mistrzem pierwszej rundy został Śląsk Wrocław, w drugiej grupie liderem natomiast Legia Warszawa.

Grupa zachodnia

Nie zawiodły oczekiwań kibiców dwa hitowe starcia. Lider, Śląsk Wrocław, podejmował na własnym terenie Lech Poznań. „Kolejorz” po serii bardzo dobrych występów dwukrotnie w pierwszej połowie we Wrocławiu prowadził, ale gospodarze odrabiali straty. W pierwszych 45 minutach gry kibice obejrzeli cztery bramki, a decydujący cios wrocławianie zadali na niespełna kwadrans przed końcem spotkania. Kolejne dwie bramki dla Śląska w tym meczu zdobył Sebastian Bergier. Drugie spotkanie było bardziej jednostronne. Zagłębie Lubin rozgromiło „Portowców” ze Szczecina 4:0, a klasycznym hat-trickiem popisał się w tym spotkaniu Adam Borkowski. Lubinianie dzięki tej wygranej do drugiego miejsca tracą już tylko jeden punkt. Festiwal bramek oglądali także kibice w Szczecinie – Salos pokonał Odrę Opole 4:3, a piąte w tabeli Podbeskidzie wygrało w Poznaniu z Wartą 3:0. Ekipa z Bielska-Białej do wicelidera traci tylko dwa „oczka”.

Grupa wschodnia

Sytuacja w czołówce jest już miarodajna, zaległości bowiem zostały wyrównane, Legia ma trzy punkty przewagi na Progresem Kraków. Obie ekipy w miniony weekend zremisowały swoje mecze. Legia z Koroną Kielce 3:3 – i to było bez wątpienia najciekawsze spotkanie tej kolejki, bo Korona zajmuje trzecie miejsce i potwierdziła, że nie jest to przypadek. Sytuacja w tym spotkaniu zmieniała się jak w kalejdoskopie, ostatecznie drużyny podzieliły się punktami. Kielczanie dystansu do ekipy z Krakowa nie stracili, gdyż Progres zremisował z Polonią Warszawa. „Czarne Koszule” bramkę na wagę jednego punktu zdobyły w przedostatniej minucie spotkania, ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:2. Za plecami tej trójki Jagiellonia Białystok, która dość niespodziewanie przegrała w derbach miasta z MOSP 1:2. Efektowne zwycięstwa zanotowały Wisła Kraków i Motor Lublin, drużyny, które cały czas plasują się na granicy strefy spadkowej. Nadal bez wygranej Wisła Płock – tym razem do trzech punktów w meczu ze Zniczem Pruszków zabrakło pięciu minut.