Aktualności

[CLJ] Derby na deser. Wisła – Cracovia na Łączy Nas Piłka, dzisiaj o 15:00!

Piłka Ligowa30.05.2019 
W Centralnej Lidze Juniorów wszystkie najważniejsze decyzje już zapadły. Ostatnia kolejka nie będzie jednak wyłącznie formalnością. W Krakowie w czwartek odbędzie się mecz sezonu, derby. Wisła kontra Cracovia. Transmisja z tego spotkania wyłącznie na Łączy Nas Piłka, od 15:00.

Obie krakowskie drużyny najprawdopodobniej zakończą sezon w środku tabeli, ale na ostatni mecz po obu stronach Błoń czekają z wielką niecierpliwością. Stawką jest bowiem nie tylko zwycięstwo w prestiżowych derbach, ale także konkretna lokata. Obecnie wyżej w tabeli plasuje się Cracovia, która jest na piątym miejscu i ma 45 punktów. Pasy mają jeszcze szanse nawet na czwartą lokatę, muszą jednak liczyć, że Jagiellonia Białystok potknie się w Szczecinie.

Równie jednak dobrze – i na to rozwiązanie liczą fani „Białej Gwiazdy” – Cracovia może zakończyć sezon znacznie niżej. Różnica między obiema krakowskimi drużynami wynosi zaledwie dwa punkty. Wisła wygrywając domowe spotkanie zakończy sezon nad lokalnym rywalem. Oba zespoły obecnie rozdziela jeszcze Legia Warszawa, która również w czwartek kończy sezon. Ścisk w środku tabeli jest tak duży, że w przypadku porażki Wisła może wylądować w okolicy dziesiątego miejsca.

W lepszych nastrojach do derbów przystąpi zapewne Cracovia. Pasy z czterech ostatnich meczów wygrały trzy, ale porażkę poniosły właśnie przed tygodniem, z Lechem Poznań u siebie 1:2. To i tak jednak bilans bardzo korzystny w porównaniu do lokalnego rywala. Wisła wiosną oddelegowała kilku swoich zawodników do pierwszej drużyny i zapłaciła za to wynikami w CLJ. Po bardzo udanym początku rundy wiosennej w pięciu ostatnich meczach nie zdobyła ani jednego punktu, strzelając w tym czasie tylko jednego gola! Ostatnie zwycięstwo „Biała Gwiazda” odniosła 20 kwietnia.

Jesienią w pierwszym pojedynku tych drużyn Cracovia wygrała 2:1. Dwie bramki dla Pasów zdobył Krystian Bracik, który i wiosną miewa bardzo dobre momenty. Dzisiaj jednak defensorzy Wisły muszą uważać w pierwszej kolejności na Remigiusza Biernata, Daniela Pika czy Michała Rakoczego. Cracovia pod tym względem prezentuje się jako cały zespół imponująco – 64. zdobyte bramki, w tym 34. na wyjazdach to trzeci najlepszy wynik w lidze. Wisła w całych rozgrywkach zdobyła zaledwie 37 bramek – pod tym względem gorzej w tym sezonie prezentowały się tylko trzy najsłabsze drużyny. Przy okazji derbów wszelkie statystyki schodzą jednak na zupełnie dalszy plan.


Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności