[CLJ] Derby dla Cracovii, Jagiellonia tuż za podium

Piłka Ligowa04.06.2019
Nie brakowało emocji na finiszu rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów. Trzy najlepsze drużyny pogubiły punkty, natomiast za ich plecami trwała walka o czwartą lokatę. Z niej zwycięsko wyszła Jagiellonia Białystok, ale równie dobre humory panują w obozie Cracovii.

Walka o czwarte miejsce przykuwała największą uwagę kibiców Centralnej Ligi Juniorów na finiszu rozgrywek. Faworytem do zajęcia miejsca tuż za podium była Jagiellonia, ale szanse na to miały także Cracovia i Legia Warszawa. Ekipa z Białegostoku nie pozostawiła nadziei konkurentom, bo wygrała swój mecz w Szczecinie. Emocji w tym spotkaniu było jednak co niemiara, do przerwy prowadzili bowiem „Portowcy”. Na początku drugiej odsłony drużyna z Podlasia wyrównała, a po godzinie gry wyszła na prowadzenie. Gospodarze nie rezygnowali – doprowadzili do remisu i wydawało się, że honorowo zakończą ten słabszy sezon. W ostatniej minucie spotkania Michał Wolanin zapewnił jednak trzy punkty i czwartą lokatę Jagiellonii.

Cracovia czekała z niecierpliwością na wynik meczu w Szczecinie, gdyż sama dała sobie szansę na wyprzedzenie Jagiellonii, wygrywając w derbach Krakowa. Emocji i walki w tym pojedynku nie brakowało, ale młodzież „Pasów” okazała się lepsza. Po raz kolejny na listę strzelców wpisali się Radosław Kruppa i Remigiusz Biernat. Wisła, pozbawiona swoich kluczowych zawodników, doznała natomiast szóstej porażki z rzędu.

Legia na koniec sezonu zremisowała z mistrzem Polski, Koroną. Wynik został ustalony w pierwszej połowie, a dla mistrzowskiej drużyny trenera Marka Mierzwy była to pierwsza strata punktów od 20 kwietnia. Warszawianie zakończyli rozgrywki na szóstym miejscu, za Jagiellonią i Cracovią, natomiast podobnie jak i Korona, tak i pozostałe dwie ekipy z podium w ostatniej kolejce delikatnie wyhamowały. Śląsk ceremonię wręczenia srebrnych medali poprzedził porażką z Arką Gdynia 0:3, natomiast Zagłębie Lubin zremisowało bezbramkowo na wyjeździe z Lechem Poznań. Drużyna z Wielkopolski ostatecznie ukończyła sezon na dziesiątym miejscu – tuż nad walczącymi o utrzymanie ekipami Escoli i Górnika Zabrze.

Z Centralną Ligą Juniorów żegnają się drużyny Elany Toruń, Motoru Lublin, GKS Bełchatów i Ruchu Chorzów. Motor wygrał na koniec ligowych zmagań u siebie z Elaną, natomiast PGE GKS Bełchatów zwyciężył w Zabrzu. Ruch Chorzów tydzień temu stracił szanse na utrzymanie i już bez dodatkowej motywacji przegrał z Escolą.

30. kolejka Centralnej Ligi Juniorów:

Legia Warszawa – Korona Kielce 1:1 (1:1)
Bramki: Dawid Wach 12 – Zvonimir Petrović 45

Górnik Zabrze – PGE GKS Bełchatów 0:1 (0:1)
Bramka: Kacper Grzela 30

Escola Varsovia Warszawa – Ruch Chorzów 2:1 (0:0)
Bramki: Filip Laskowski 56, 65 – Tomasz Hołoś 79

Śląsk Wrocław – Arka Gdynia 0:3 (0:0)
Bramki: Jakub Wilczyński 54, Oskar Bohm 70, Dawid Szałecki 77

Wisła Kraków – Cracovia 1:2 (0:1)
Bramki: Jakub Zawada 56 – Radosław Kruppa 43, Remigiusz Biernat 75

Lech Poznań – Zagłębie Lubin 0:0

Pogoń Szczecin – Jagiellonia Białystok 2:3 (1:0)
Bramki: Jowin Radziński 20, Bartosz Krzysztofek 79 – Karol Struski 48 (k), Mikołaj Wasilewski 60 (k), Michał Wolanin 90

Motor Lublin – Elana Toruń 3:0 (1:0)
Bramki: Szymon Rak 44, Krzysztof Rybak 61, Kamil Kumoch 75