[CLJ] Arka przerwała passę Górnika, Cracovia górą w derbach

Piłka Ligowa03.11.2019
Po trzynastej kolejce Centralnej Ligi Juniorów samodzielnym liderem zostało Zagłębie. Lubinianie wygrali na własnym terenie z Lechem Poznań, co przy jednoczesnej porażce Górnika u siebie z Arką Gdynia oznacza, że drużyna z Dolnego Śląska ma trzy punkty przewagi nad ekipą z Zabrza. W strefie spadkowej bez zmian, ale po wygranej nad Hutnikiem kontakt z konkurencją złapała Cracovia.

Lech Poznań w pięciu ostatnich spotkaniach wywalczył zaledwie trzy punkty i dorobku tego nie powiększył na terenie lidera. Zagłębie już w pierwszej połowie rozstrzygnęło losy rywalizacji z „Kolejorzem”, w ciągu pięciu minut zdobywając trzy bramki. Autorem dwóch był Kacper Zając, który z trafień cieszył się w ciągu 60 sekund. Lech odpowiedział dopiero w samej końcówce golem Adriana Ratajczyka, ale to małe pocieszenie dla „Kolejorza”. Zespół z Poznania w tabeli jest bowiem dopiero dziesiąty i obecnie coraz mocniej musi spoglądać na to, co się dzieje za jego plecami.

Do największej niespodzianki w tej serii doszło w Zabrzu. Górnik, który mógł się pochwalić serią sześciu zwycięstw i do tej kolejki wraz z Zagłębiem Lubin otwierał ligową tabelę, tym razem musiał uznać wyższość Arki Gdynia. Spotkanie rozstrzygnęło się w drugiej połowie, a Górnicy mimo usilnych prób nie byli w stanie zdobyć nawet honorowej bramki. Dla żółto-niebieskich było to drugie wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie, Górnik przegrał po raz pierwszy od połowy sierpnia.

Na najniższym stopniu obecnie plasuje się Legia, która na własnym terenie wygrała z Gwarkiem. Dla zabrzan druga wyprawa do stolicy nie była tak udana, jak ta wcześniejsza sprzed dwóch tygodni, kiedy to beniaminek wygrał 4:0 z Escolą Varsovia. Rozpoczęło się równie dobrze, bo od trafienia w drugiej minucie Adriana Gawlika. Po kolejnych dziesięciu minutach gospodarze jednak prowadzili i korzystny wynik utrzymali do samego końca. Do awansu Legii w tabeli przyczyniła się także... Korona, która w przypadku wygranej mogła wskoczyć nawet na drugie miejsce. Kielczanie nie wykorzystali jednak potknięcia Górnika, sami również zremisowali z UKS SMS i w tabeli są na czwartym miejscu.

Trzy punkty zainkasował natomiast inny beniaminek, Lechia Gdańsk, która gola na wagę złota w meczu z Escolą zawdzięcza Kacprowi Sezonience. Błysnął także w miniony weekend inny strzelec, Kacper Głowieńkowski. Jego bramka przyczyniła się do wygranej Śląska w Białymstoku. Jagiellonia w siedmiu ostatnich meczach zdobyła zaledwie cztery punkty i musi odczuwać niepokój patrząc na ligową tabelę.

Niedosyt mogą odczuwać nie tylko w Kielcach, Zabrzu, ale także w Szczecinie. Pogoń nie wykorzystała okazji, by zbliżyć się do czołowej trójki. Na własnym terenie jedynie zremisowała z Wisłą Kraków. Kacper Duda dał „Białej Gwieździe” prowadzenie, ale jeszcze w pierwszej połowie gospodarze wyrównali. Obie drużyny mogą po tym spotkaniu odczuwać niedosyt, ale dla Wisły, która z siedmiu ostatnich spotkań wygrała tylko jedno, każdy punkt jest na wagę złota. Zresztą krakowskie firmy mogą po tym weekendzie być umiarkowanie zadowolone... Cracovia pewnie wygrała z Hutnikiem. Dwie z czterech bramek rywalom zza między zaaplikował Michał Rakoczy. Nie poprawiło to jednak ani trochę sytuacji Pasów w tabeli. Cracovia nadal jest przedostatnia, ale wobec porażek Gwarka i Escoli, różnice między tą trójką są minimalne. Odstaje jedynie Hutnik.