[CENTRALNA LIGA JUNIORÓW] Wysokie wygrane Legii i Pogoni

Piłka Ligowa15.05.2018

Czym bliżej decydujących gier w Centralnej Lidze Juniorów, tym coraz wyższą formą imponują zespoły, które w ostatnich latach rządziły w rozgrywkach juniorów starszych. Pogoń Szczecin strzeliła rywalom w miniony weekend siedem bramek, Legia pięć, ale tylko ci drudzy mogą być pewni gry w półfinałach.

Grupa zachodnia

Z trzech drużyn walczących o awans do półfinałów wyjazdowe zwycięstwa odniosły Pogoń Szczecin i Lech Poznań. „Portowcy” rozgromili na wyjeździe Wartę Gorzów Wielkopolski, a cztery bramki zdobył Oskar Furst. Generalnie łupem siedmiu bramek podzieliło się zaledwie trzech zawodników. Z większym trudem, ale jednak trzy punkty udało się zdobyć graczom „Kolejorza”. Zadania łatwego poznaniacy nie mieli, bo mierzyli się na wyjeździe z Chrobrym Głogów, drużyną, która do weekendu w tym roku jeszcze nie zaznała goryczy porażki. Gracze z Poznania zwycięstwo zapewnili sobie w ostatnich dziesięciu minutach.

Dzięki tym zwycięstwom Pogoń zrównała się punktami z liderującym Śląskiem, a Lech traci do najlepszej dwójki już tylko dwa „oczka”. Śląsk zremisował bowiem na własnym terenie z Górnikiem Zabrze, przegrywając od 18. minuty po bramce Patryka Joachima. Zabrzanie z remisu na terenie lidera mogą być zadowoleni, ale w ich obecnej sytuacji to może być za mało. Najgroźniejszy rywal Górnika w walce o utrzymanie w CLJ, Warta Poznań wygrała bardzo ważny mecz z Lechią Gdańsk tym samym spychając zabrzan do strefy spadkowej, a gdańszczan już właściwie pozbawiając szans na utrzymanie. Z rywalizacji o dwa czołowe miejsca definitywnie odpadło już Zagłębie Lubin, które prowadząc u siebie dwiema bramkami z Podbeskidziem Bielsko-Biała nie było w stanie prowadzenia dowieźć do końca. Lubinianie wraz z Arką Gdynia tworzą... dwuzespołowy środek stawki – drużyny, którym nie grozi ani awans, ani spadek.

Grupa wschodnia

Tutaj w rywalizacji o dwie czołowe lokaty już właściwie wszystko rozstrzygnięte. Druga w tabeli Cracovia u siebie zaledwie zremisowała ze Stomilem Olsztyn, kolejna bramka Sebastiana Strózika, ale rywale i tak się już nie kwapią do gonitwy za Pasami. Korona Kielce zremisowała po bardzo ciekawym meczu z niżej notowanym MOSP Białystok, a Jagiellonia Białystok przegrała u siebie z Progresem Kraków. Wygrał Motor Lublin, który pokonał Wisłę Kraków i to drużyna z Lubelszczyzny awansowała na trzecie miejsce w tabeli. Do drugiej lokaty traci już jednak sześć punktów. Z tego trendu wyłamała się jedynie Legia. Lider nie potraktował ulgowo Stali Rzeszów, gromiąc rywali 5:1. Kolejny raz zaimponował Łukasz Zjawiński – zdobywając w ciągu 20 minut gry cztery bramki.

Szalenie ciekawie przedstawia się w grupie wschodniej walka o utrzymanie. Dzięki wygranej w Białymstoku jeszcze nie traci nadziei Progres Kraków, pod kreską także UKS SMS Łódź, mimo dwubramkowej wygranej w Płocku. Po weekendowych porażkach pewne swego nie mogą być także drużyny Wisły Kraków i Jagiellonii – Biała Gwiazda zajmuje obecnie ostatnie bezpieczne miejsce, jedynie bilansem bezpośrednich spotkań wyprzedzając UKS SMS Łódź. W meczu dwóch drużyn pogodzonych już ze spadkiem niezwykle ciekawie było w Rzeszowie. Resovia do 85 minuty przegrywała ze Zniczem Pruszków 0:1, by ostatecznie wygrać 3:1.

CLJ – 27. kolejka

Warta Poznań – Lechia Gdańsk 2:1 (0:1)

Bramki: Aleks Ławniczak 53, Szymon Piekarski 66 - Dawid Wasilewski 12

Piast Gliwice – Miedź Legnica 1:2 (1:2)

Bramki: Mateusz Broda 42 – Kacper Kocik 8, Jan Januszek 37

Salos Szczecin – Falubaz Zielona Góra 1:0 (1:0)

Bramka: Maciej Moroza 26 k

Zagłębie Lubin – Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:2 (2:0)

Bramki: Wiktor Nahrebecki 3, Kacper Chodyna 43 – Bartłomiej Kręcichwost 49, 73

Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze 1:1 (0:1)

Bramki: Grzegorz Kotowicz 75 – Patryk Joachim 18

Arka Gdynia – Odra Opole 3:0 (1:0)

Bramki: Dawid Markiewicz 39, 75, Maciej Kozakowski 82

Warta Gorzów Wielkopolski – Pogoń Szczecin 0:7 (0:3)

Bramki: Oskar Furst 17, 39, 46, 59, Błażej Starzycki 45, 89, Oskar Frygier 78

Chrobry Głogów – Lech Poznań 0:2 (0:0)

Bramki: Mateusz Skrzypczak 83, Hubert Sobol 90

Resovia – Znicz Pruszków 3:1 (0:0)

Bramki: Patryk Czech 85, 90, Mateusz Geniec 89 – Mikołaj Szymański 70

ŁKS Łódź – MKS Polonia Warszawa 0:2 (0:2)

Bramki: Kacper Łoś 18, Arkadiusz Zajączkowski 28

Jagiellonia Białystok – Progres Kraków 1:2 (0:2)

Bramki: Szymon Łapiński 80 k – Krystian Nowak 34, Bartosz Dudek 43

Cracovia – Stomil Olsztyn 1:1 (1:0)

Bramki: Sebastian Strózik 41 – Adam Bognacki 80

Motor Lublin – Wisła Kraków 1:0 (0:0)

Bramka: Szymon Rak 59 k

Korona Kielce – MOSP Białystok 3:3 (3:2)

Bramki: Artur Piróg 21, Dawid Szałas 26, Piotr Pierzchała 43 – Karol Kuźma 34, Damian Płotczyk 36, 49

Wisła Płock – UKS SMS Łódź 0:2 (0:1)

Bramki: Patryk Makuch 26, Aboubacar Condé 77

Legia Warszawa – Stal Rzeszów 5:1 (4:0)

Bramki: Maciej Rosołek 10, Łukasz Zjawiński 26 k, 39 k, 45, 47 – Bartłomiej Wołowiec 73