[CENTRALNA LIGA JUNIORÓW] Śląsk i Legia „odjeżdżają” rywalom

Piłka Ligowa21.11.2017

W obu grupach Centralnej Ligi Juniorów na kolejkę przed zakończeniem tegorocznych zmagań sytuacja rysuje się niemal identyczna. Liderzy coraz bardziej odskakują rywalom, a coraz ciekawiej wygląda rywalizacja o drugie miejsce. Wiele na to wskazuje, że ze spokojem będą mogli się temu przyglądać gracze Śląska Wrocław i Legii Warszawa.

Grupa zachodnia

W najciekawszym spotkaniu tej grupy padł remis. Zagłębie Lubin podzieliło się punktami z Lechem Poznań. Dużo mniej zadowoleni z takiego końcowego wyniku są zapewne młodzi piłkarze „Kolejorza”. Oni bowiem do przerwy prowadzili dwiema bramkami, a jednak w drugiej połowie przewagę dali sobie odebrać. Tym samym Lech zajmuje trzecie miejsce – pierwsze, nie gwarantujące awansu do fazy półfinałowej. Wygrała Pogoń Szczecin, która po serii trzech kolejnych porażek pokonała w derbowym pojedynku lokalnego rywala Salos. Bramkę na wagę trzech punktów Portowcy zdobyli na pięć minut przed końcem meczu. Wygrał również lider – Śląsk Wrocław. Ekipa z Dolnego Śląska również zwycięstwo zapewniła sobie w samej końcówce, dzięki skutecznemu finiszowi ma już 11 punktów przewagi nad trzecim miejscem. Wygląda więc na to, że rywalizacja głównie się tutaj toczy o drugie miejsce. Prócz Pogoni, Lech, Zagłębia (trzy punkty straty) szanse ma jeszcze Podbeskidzie (cztery „oczka” dystansu), chociaż w weekend „tylko” zremisowało w Legnicy.

Grupa wschodnia

Tutaj także coraz większa przewaga Legii. Stołeczna drużyna tym razem wygrała po zaciętym boju na wyjeździe z Motorem Lublin 3:2. bramkę na wagę trzech punktów zdobywając w ostatniej minucie spotkania. Punkty zgubił natomiast dotychczasowy wicelider. Progres Kraków zremisował bezbramkowo na wyjeździe ze Zniczem Pruszków. Tym samym na drugie miejsce wskoczyła Jagiellonia, która u siebie pokonała 2:0 UKS SMS Łódź. W czołówce jest jeszcze Korona Kielce oraz dwie kolejne krakowskie ekipy: Cracovia i Wisła. Biała Gwiazda skomplikowała sobie jednak sytuację przegrywając na wyjeździe z Resovią – jej sytuacja w walce o drugie miejsce jest obecnie najtrudniejsza. Zaimponowała w miniony weekend natomiast Cracovia gromiąc na własnym terenie Stal Rzeszów 6:1.

16. kolejka Centralnej Ligi Juniorów

Lechia Gdańsk – Falubaz Zielona Góra 1:2 (1:2)

Bramki: Jędrzej Kosiński 18 s – Jan Izdebski 26, Bartosz Konieczny 37

Miedź Legnica – Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:0

Warta Poznań – Górnik Zabrze 1:0 (0:0)

Bramka: Szymon Piekarski 70

Piast Gliwice – Odra Opole 1:4 (1:1)

Bramki: Jakub Borowski 16 – Michał Bodys 45 s, Denis Smolarek 76 k, Przemysław Chodorek 79, Aleksander Kram 86

Salos Szczecin – Pogoń Szczecin 0:1 (0:0)

Bramka: Hubert Sadowski 85

Zagłębie Lubin – Lech Poznań 2:2 (0:2)

Bramki: Adam Borkowski 69, Błażej Czuban 71 – Hubert Sobol 3, Bartosz Bartkowiak 45 k

Śląsk Wrocław – Chrobry Głogów 2:0 (0:0)

Bramki: Sebastian Bergier 83, Kacper Izydorczyk 90

Arka Gdynia – Warta Gorzów Wielkopolski 0:1 (0:0)

Bramka: Dawid Ufir 71

Znicz Pruszków – Progres Kraków 0:0

MKS Polonia Warszawa – Stomil Olsztyn 2:2 (2:0)

Bramki: Eryk Galara 1, Piotr Włodek 44 – Grzegorz Jatkiewicz 58, Jakub Mosakowski 83 k

Resovia – Wisła Kraków 1:0 (0:0)

Bramka: Szymon Feret 57

ŁKS Łódź – MOSP Białystok 2:1 (0:1)

Bramki: Mateusz Jaworski 56, Kamil Waśniowski 78 – Damian Wysocki 19 k

Jagiellonia Białystok – UKS SMS Łódź 2:0 (1:0)

Bramki: Bartosz Bida 10, Mateusz Nikołajuk 89

Cracovia – Stal Rzeszów 6:1 (4:0)

Bramki: Radosław Kruppa 4, Sebastian Strózik 33, 34, Radosław Kanach 45, 57, Patryk Ochman 81 – Kacper Szymański 90

Motor Lublin – Legia Warszawa 2:3 (1:0)

Bramki: Bartłomiej Tkaczuk 15, Szymon Rak 62 k – Maciej Rosołek 54, Konrad Matuszewski 66, 90

Korona Kielce – Wisła Płock 2:0 (1:0)

Bramki: Mateusz Bartosiak 40, Piotr Pierzchała 87