[CENTRALNA LIGA JUNIORÓW] Remis „Kolejorza”, Korona coraz bliżej czołówki

Piłka Ligowa06.11.2017

Na czołowych miejscach w obu grupach Centralnej Ligi Juniorów po weekendowych meczach nie ma zbyt wielu zmian. Drugi w grupie zachodniej jest Lech, ale jednak z rywalizacji z Arką Gdynia „Kolejorz” nie może chyba być zadowolony. Na późniejsze terminy w tej grupie zostały przełożone mecze Górnika Zabrze z Salosem Szczecin i Pogoni ze Śląskiem Wrocław. Na wschodzie wygrywali faworyci, awans zanotowała jedynie Korona Kielce.

Grupa zachodnia

Z racji tego, że spotkanie w Szczecinie zostało przełożone, na pierwszy plan wysuwał się mecz we Wronkach, gdzie „Kolejorz” rywalizował z Arką Gdynia. Lech w przypadku wygranej mógł odskoczyć „Portowcom” na dwa punkty i z większym spokojem oczekiwać na zaległe spotkanie najgroźniejszych rywali. Rywal Lecha – Arka Gdynia nie zamierzała jednak oddawać punktów bez walki. Żółto-niebiescy plasowali się przed tym meczem na szóstym miejscu i skupiają się przede wszystkim na tym, by uniknąć nerwowej końcówki i walki o ligowy byt. Ten cel ich zmotywował na tyle, że w meczu z Lechem sprawili niespodziankę. Zremisowali 2:2, punkt ratując w ostatnich sekundach spotkania. Po trzy punkty zgarnęły natomiast inne ekipy walczące o ligowy byt: Lechia Gdańsk i Warta Poznań. Do czołówki dołączyło Zagłębie Lubin. Tym razem „Miedziowi” wygrali w prestiżowym spotkaniu na wyjeździe z Odrą Opole, wynik rozstrzygając w ostatnich minutach pierwszej połowy. Lubinianie zajmują czwartą lokatę, do drugiego miejsca tracą cztery punkty, niewykluczone więc, że włączą się jeszcze do walki o półfinał.

Grupa wschodnia

Tak małej ilości bramek kibice w tej grupie jeszcze nie oglądali. W ośmiu spotkaniach padło ich łącznie zaledwie 11. Najwięcej – po trzy – w spotkaniach Progresu Kraków z Resovią i UKS SMS Łódź z Motorem Lubin. W obu przypadkach wygrywali gospodarze. Dużo więcej emocji wzbudził jednak ten drugi pojedynek. Gospodarze pierwszą bramkę zdobyli w drugiej minucie, na kolejną musieli czekać... aż do samego końca. W 90. minucie bramkę na wagę trzech punktów zdobył Patryk Makuch. Łodzianie dzięki tej wygranej awansowali w tabeli i wyprzedzili niedawnego rywala. Liderem nadal jest Legia, która pokonała pewnie Wisłę Płock. Drugi jest Progres, na trzecie miejsce „wdrapała” się Korona. Kielczanie wygrali w Rzeszowie i zrównali się punktami z Jagiellonią. Ekipa z Podlasia straciła punkty w meczu z Wisłą Kraków.

14. kolejka Centralnej Ligi Juniorów

Lechia Gdańsk – Miedź Legnica 2:0 (0:0)

Bramki: Adrian Petk 59, Oskar Frygier 90

Falubaz Zielona Góra – Warta Poznań 0:3 (0:1)

Bramki: Michał Mikołajczyk 27, Szymon Szczęsny 47, Piotr Wujec 62

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Piast Gliwice 1:1 (0:0)

Bramki: Konrad Gutowski 76 – Remigiusz Borkała 61 k

Odra Opole – Zagłębie Lubin 0:4 (0:3)

Bramki: Dominik Więcek 29, Adam Borkowski 41, Łukasz Peroń 42, Kamil Piątkowski 90

Lech Poznań – Arka Gdynia 2:2 (0:1)

Bramki: Oskar Nowak 52, Jakub Karbownik 69 – Jan Łoś 43, Daniel Matys 90

Chrobry Głogów – Warta Gorzów Wielkopolski 4:1 (2:1)

Bramki: Konrad Flis 15, Bartosz Prychod 27, Damian Żołądziewski 63, Przemysław Siudak 78 – Łukasz Kopeć 6

Znicz Pruszków – MKS Polonia Warszawa 0:0

Progres Kraków – Resovia 2:1 (1:0)

Bramki: Tomasz Kurek 35, Karol Stanek 61 – Karol Twardowski 72 k

Stomil Olsztyn – ŁKS Łódź 2:0 (1:0)

Bramki: Paweł Grzybowski 37, Adam Bognacki 77

Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok 0:0

MOSP Białystok – Cracovia 0:0

UKS SMS Łódź – Motor Lublin 2:1 (1:0)