[CENTRALNA LIGA JUNIORÓW] Porażka Lecha, remis w derbach Warszawy

Piłka Ligowa09.05.2017

Sytuacja w grupie zachodniej Centralnej Ligi Juniorów wydaje się być już jasna. Lech i Pogoń grają dalej, nie wiadomo jednak jeszcze z kim. Na wschodzie o dwa premiowane miejsca rywalizują trzy ekipy. W weekend wygrała tylko Jagiellonia. Legia zremisowała w derbach Warszawy, łodzianie stracili punkty w Mielcu.

Grupa zachodnia

Sensacyjna porażka Lecha na własnym terenie z Miedzią Legnica 0:1 to największe wydarzenie w tej grupie. Poznaniacy doznali dopiero trzeciej porażki w tym sezonie, ale pamiętajmy, że „Kolejorz” już przed tygodniem zapewnił sobie awans do decydujących gier. Teraz więc trenerzy Lecha mogą dać pograć zmiennikom. Na wyciągnięcie ręki awans do półfinałów ma także Pogoń. Portowcy pokonali na wyjeździe Gryf Słupsk 5:0, a hat-tricka w tym meczu zaliczył Gracjan Jaroch. Szansę na wyprzedzenie drużyny ze Szczecina – ale już tylko teoretyczne – ma jeszcze Arka. Gdynianie w meczu o trzecią pozycję pokonali w Gliwicach miejscowego Piasta 3:1, zwycięstwo zapewniając sobie w drugiej połowie. Na czwarte miejsce w tabeli awansowała Warta Poznań, która wygrała przy Oporowskiej we Wrocławiu.

Grupa wschodnia

Tutaj na pierwszy plan wysuwały się derby Warszawy. Nie dość, że rywalizacja lokalnych przeciwników, to jeszcze mecz z udziałem lidera z Łazienkowskiej. Legia, która teoretycznie mogła już sobie w tym spotkaniu zapewnić awans do dalszych gier nie dała rady piątej drużynie tabeli. Mecz zakończył się podziałem punktów i bezbramkowym remisem, chociaż ciekawych akcji i emocji w tym pojedynku nie brakowało. Potknięcie lidera wykorzystała jedynie trzecia w tabeli „Jaga”. Gracze z Białegostoku dzięki skutecznej grze w drugiej połowie wygrali na wyjeździe z TOP 54 Biała Podlaska 4:1. Wicelider, UKS SMS Łódź zremisował natomiast w Mielcu 2:2, mimo że na początku drugiej połowy prowadził różnicą dwóch goli. Sytuacja w tej grupie na cztery kolejki przed końcem jest arcyciekawa! Legia nadal jest pierwsza, ma cztery punkty przewagi nad UKS SMS Łódź. Trzecia jest Jagiellonia, która traci do premiowanej awansem lokaty dwa „oczka”.

26. KOLEJKA CENTRALNEJ LIGI JUNIORÓW (GRUPA ZACHODNIA)

Bramka: Patryk Kieliba 23

Gwarek Zabrze – Bałtyk Koszalin 1:1 (1:1)

Bramki: Dariusz Kamiński 33 k – Mateusz Skonieczka 4

Salos Szczecin – FC Wrocław Academy Wrocław 1:0 (0:0)

Bramka: Adrian Mach 74

Lechia Gdańsk – Falubaz Zielona Góra 2:1 (1:0)

Bramki: Mateusz Sopoćko 30, Przemysław Lisiecki 54 - Jakub Konopski 84 k

Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze 1:0 (0:0)

Bramka: Karol Wierzchowski 78

26. KOLEJKA CENTRALNEJ LIGI JUNIORÓW (GRUPA WSCHODNIA)

Korona Kielce – Progres Kraków 3:1 (2:0)

Bramki: Eryk Borczyński 29, 37 k, Kornel Łosak 49 – Szymon Gwiazda 59

Neptun Końskie – Resovia 0:5 (0:5)

Bramki: Piotr Gogola 9, Kamil Antonik 11, Szymon Feret 26, Jan Pelc 41, Dominik Pikiel 45

Stal Mielec –UKS SMS Łódź 2:2 (0:1)

Bramki: Szymon Urbaniak 58, Rafał Drożdżal 64 – Bartłomiej Maćczak 38, Przemysław Jurków 51

TOP 54 Biała Podlaska – Jagiellonia Białystok 1:4 (1:1)

Bramki: Maciej Oleszczuk 17 – Paweł Olszewski 42, Michał Domański 52, Bartosz Ciborowski 65, Rafał Kiczuk 76