[CENTRALNA LIGA JUNIORÓW] Pogoń Szczecin gubi punkty. Niespodziewana porażka Korony Kielce

Piłka Ligowa30.10.2017

Jak nie idzie, to nie idzie… Tak chyba można podsumować ostatnie wydarzenia w Szczecinie. Pogoń po bardzo dobrych występach z początku sezonu w Centralnej Lidze Juniorów teraz w ciągu czterech dni doznała dwóch porażek i już czuje na plecach oddech poznańskiej lokomotywy o nazwie Lech. W grupie wschodniej faworyci wygrywali, może jedynie zaskakiwać przegrana Korony Kielce. Tym samym stawka się jeszcze bardziej wyrównała.

Grupa zachodnia

Liderujący tej grupie Śląsk Wrocław wygrał pewnie z Odrą Opole 3:0, a kolejne trafienie zaliczył Sebastian Bergier. Goście w pierwszej połowie mogli mieć jeszcze nadzieję na sprawienie sensacji, po przerwie jakość wrocławian wzięła jednak górę. Ciężkie dni przeżywają natomiast kibice w Szczecinie. I nie mamy na myśli wyłącznie seniorów. Po tym jak Pogoń doznała wysokiej porażki w zaległym spotkaniu na własnym terenie z Lechem Poznań (1:4), teraz przegrała w Gdyni. Lech szansy nie zmarnował. Zwycięstwo nad najgroźniejszym rywalem podbudowało i wyjazd do Gorzowa Wielkopolskiego zakończył się zdobyciem „planowych” trzech punktów. Pogoń w tabeli nadal jest druga, ale z przewagi siedmiu punktów ostał się już tylko jeden. Liderem jest Śląsk, czwarty jest beniaminek z Bielska-Białej, który wygrał z Salosem Szczecin. W szerokiej grupie pościgowej jest także między innymi Zagłębie Lubin, które w weekend rozegrało dramatyczne spotkanie z Górnikiem Zabrze. Po pierwszej połowie zabrzanie prowadzili 3:0, by ostatecznie przegrać 3:4! W pojedynku dwóch sąsiadów górą Warta Poznań, coraz wyżej w tabeli także Piast Gliwice, który sukces w meczu z Falubazem Zielona Góra zawdzięcza w dużej mierze Remigiuszowi Borkale – autorowi klasycznego hat-tricka w 12 minut!

Grupa wschodnia

Najciekawiej zapowiadające się spotkanie, derby Krakowa, zostało odwołane ze względu na panujące w Krakowie warunki atmosferyczne i fatalny stan boiska. Drugiego terminu jeszcze nie ustalono. Nie znaczy to jednak, że kibice w weekend nie mieli co oglądać. Faworyci tej grupy wygrali swoje spotkania. Legia pokonała Znicz Pruszków 2:1, a Progres Kraków wygrał w Łodzi z miejscowym ŁKS.  Na czele więc status quo zachowany. Jagiellonia również trzyma się dzielnie czołowej dwójki – tym razem pokonała u siebie Stomil Olsztyn, a jeszcze przecież ma w zanadrzu mecz zaległy do rozegrania. Niżej notowane drużyny nie postawiły się faworytom, natomiast do niespodzianki doszło w Kielcach. Korona, tak dobrze spisująca się w pierwszej fazie sezonu, tym razem przegrała z UKS SMS Łódź 1:3. Po wygranej nad MOSP Białystok 3:0 do grona drużyn, które mogą jeszcze powalczyć w tym sezonie o najlepsze lokaty, dołączył Motor Lublin. A nie można zapominać o Wiśle i Cracovii.

13. kolejka Centralnej Ligi Juniorów

Chrobry Głogów – Lechia Gdańsk 1:1 (1:0)

Bramki: Damian Stachurski 27 k – Kamil Sikora 54

Warta Gorzów Wielkopolski Lech Poznań 0:3 (0:2)

Bramki: Łukasz Adamczak 31, Bartosz Bartkowiak 37, Arkadiusz Kaczmarek 77

Arka Gdynia – Pogoń Szczecin 3:1 (2:1)

Bramki: Oskar Ryk 12 k, 90, Jan Łoś 30 – Bartłomiej Cieślik 37

Śląsk Wrocław – Odra Opole 3:0 (0:0)

Bramki: Sebastian Bergier 50, Mateusz Młynarczyk 52, Maciej Buławski 76

Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze 4:3 (0:3)

Bramki: Błażej Czuban 54, 73, Kacper Chodyna 80, Patryk Grychtolik 88 – Jan Borek 4, 20, Daniel Ściślak 37

Salos Szczecin – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:3 (0:2)

Bramki: Adam Kozłowski 46 – Konrad Bukowczan 12, 25, Emil Możdżonek 73 k

Piast Gliwice – Falubaz Zielona Góra 4:0 (3:0)

Bramki: Remigiusz Borkała 4 k, 7, 12, Mateusz Kasprzyk 90

Warta Poznań – Miedź Legnica 3:0 (2:0)

Bramki: Kacper Stachowski 12 s, Aleks Ławniczak 42, Wiktor Kurzawski 61

Legia Warszawa – Znicz Pruszków 2:1 (0:0)

Bramki: Kacper Pietrzyk 55, Konrad Matuszewski 59 – Franciszek Ratajczyk 87