PKO Ekstraklasa

Piłkarzem próbował zostać jego ojciec i starszy brat, ale udało się dopiero jemu. Choć Dawid Szot na mecze Wisły chodził od dziecka i marzył, by w niej zagrać, to nie wierzył, że to się uda. A jednak w rundzie jesiennej był podstawowym obrońcą krakowskiego zespołu. – Debiut to był dla mnie szok, duma i zaszczyt. Do tej pory z innymi fanami dopingowałem piłkarzy z trybun, a teraz wszyscy kibicowali mnie. Bardzo to doceniam – mówi 20-letni wiślak.

PKO Ekstraklasa

Cracovia całe przygotowania do rundy wiosennej spędzi w świeżo wybudowanym ośrodku treningowym w Rącznej koło Krakowa. Cracovia Training Center to pięć boisk trawiastych, w tym jedno z podgrzewaną murawą, dwa sztuczne (jedno pod balonem), a także cały zaplecze: szatnie, siłownia odnowa biologiczna czy sale konferencyjne. – Baza jest imponująca – zapewnia trener Michał Probierz.

PKO Ekstraklasa

Na testy zaprosiły go angielskie kluby Norwich City, Aston Villa, Derby County, Arsenal, Chelsea, Liverepool i Southampton. Ostatnio ofertę złożyło Lazio Rzym. Jan Biegański zdecydował się budować karierę krok po kroku, a nie skakać na głęboką wodę. 18-letni pomocnik reprezentacji Polski U-19 pierwszoligowy GKS Tychy zamienił na ekstraklasową Lechię Gdańsk. – Wierzę, że sobie poradzi w ekstraklasie. W jego przypadku na szczęście umiejętności idą w parze z głową – mówi Artur Derbin, trener Biegańskiego w GKS.

Wywiady

Pavol Stano zbiera znakomite recenzje za pracę na Słowacji. Z MSK Żilina zajął w poprzednim sezonie drugie miejsce w kraju i awansował do europejskich pucharów. Teraz, mając najmłodszy skład w lidze i jeden z najmłodszych w Europie, także z Polakami – Jakubem Kiwiorem i Dawidem Kurminowskim – ekipa z Żiliny plasuje się na trzecim miejscu w tabeli. Stano, który grał w przeszłości w Jagiellonii Białystok, Koronie Kielce czy Podbeskidziu Bielsko-Biała nie narzeka na brak ofert, ale na razie nie zamierza zmieniać miejsca pracy.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności