Reprezentacja A

Istny dreszczowiec obejrzeli kibice w Białymstoku. Jagiellonia do 93. minuty spotkania przegrywała z Arką Gdynia 1:2, ale dwie wspaniałe akcje dały ekipie Ireneusza Mamrota bardzo cenne zwycięstwo. Na wagę pierwszego miejsca w tabeli LOTTO Ekstraklasy! Pełne 90 minut w barwach gospodarzy rozegrali kadrowicze – Przemysław Frankowski i Taras Romanczuk. Sprawdź nasz raport kadrowicza z sobotnich meczów z udziałem reprezentantów Polski!

Kształcenie trenerów

Jeśli zastanawiacie się nad tym, czy nie spróbować swoich sił w roli piłkarskiego trenera, ale nie do końca wiecie, od czego zacząć, mamy dla Was kilka kluczowych wskazówek. Akademia Piłkarska Grassroots, jedna ze szkoleniowych kursokonferencji PZPN, była dla kamery „Łączy Nas Piłka” idealną okazją, by znaleźć dla Was odpowiedź na najważniejsze pytania: Ile trwają i ile kosztują podstawowe kursy trenerskie? Kto może do nich przystąpić? Jakie drużyny i szkółki piłkarskie można trenować po uzyskaniu pierwszej licencji? A co najważniejsze, dlaczego w ogóle warto być trenerem?

I Liga

Strzelał gole w dwóch ostatnich meczach Stali Mielec. Jego trafienie zapewniło wygraną w starciu z Górnikiem Łęczna. Pod nieobecność Mateusza Cholewiaka, to on może rządzić na skrzydle. – Mogę tylko powiedzieć, że zarówno od siebie, jak i od drużyny, oczekuję dużo. Wiem, nad czym konkretnie muszę popracować, by goli oraz asyst było zdecydowanie więcej – mówi Maksymilian Banaszewski w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

Reprezentacja A

O jego harmonijne wejście do piłki seniorskiej zadbał Krzysztof Brede. Pozycję na boisku zmienił mu Michał Probierz, a szansę jeszcze lepszego wykorzystania potencjału, zmieniając system gry Jagiellonii Białystok, dał trener Ireneusz Mamrot. Dziś Przemysław Frankowski to jeden z najlepszych skrzydłowych w polskiej lidze.

Reprezentacja A

Równa i wysoka forma, pochwały za dominowanie w środku pola nad kolejnymi ligowymi rywalami, nadanie polskiego obywatelstwa, telefon od prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka, a dziś pierwsze powołanie od selekcjonera Adama Nawałki. Ostatnio w życiu Tarasa Romanczuka, pomocnika rewelacyjnie grającej w tym roku Jagiellonii Białystok, dzieje się naprawdę dużo. Sprawdźcie, co po nadaniu polskiego obywatelstwa powiedział nam Taras Romanczuk.

Reprezentacja A

Daleko w rankingach najlepszych strzelców i asystentów, nie brał bezpośredniego udziału w wielu akcjach bramkowych swojej drużyny, ale nie można zlekceważyć roli, jaką Taras Romanczuk odgrywa w Jagiellonii Białystok. W obecnym sezonie LOTTO Ekstraklasy nie było wiele odkryć, jednak on, wraz z kilkoma innymi defensywnymi pomocnikami, jest wyróżniającą się postacią.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży