Centralna Liga Juniorów

Na pierwszy plan w najbliższych dniach wybijają się reprezentacje Polski, również te młodzieżowe, ale w akcji będzie można zobaczyć także ich juniorskie zaplecze. Centralna Liga Juniorów bowiem nie pauzuje, a kilku kandydatów do gry w biało-czerwonych barwach powinno się pojawić w meczu Legii Warszawa z Lechem Poznań. Transmisja z tego spotkania na kanale Łączy Nas Piłka w sobotę o godzinie 14:00!

Reprezentacja młodzieżowa U-20

Z trzeciego poziomu ligowego do młodzieżowej reprezentacji Polski – taki skok zrobił pomocnik Radomiaka i nie chce na tym poprzestać. – Chciałbym znaleźć się w kadrze na Mistrzostwa Świata U-20 – mówi Dominik Sokół, nowa twarz w kadrze przygotowującej się do drugiego najważniejszego mundialu.

Tylko u nas

W trzecim odcinku serii „VARto wiedzieć” odnosimy się, w porozumieniu z Kolegium Sędziów PZPN, do trzech zdarzeń z wykorzystaniem wideoweryfikacji w meczach 26. kolejki Lotto Ekstraklasy. Tłumaczymy, dlaczego sędzia wstrzymał sygnalizację spalonego w spotkaniu Wisły Płock z Pogonią, jak analizowano bramkową sytuację w derbach Krakowa oraz z czego wynikało odwołanie karnego w starciu Legii ze Śląskiem.

FORTUNA I Liga

Dokładnie 70 lat temu, 20 marca 1949 roku odbyła się inauguracyjna kolejka II ligi (obecnie 1 liga). Historia powstania tej klasy rozgrywkowej sięga jednak do początku roku 1948. Jak zatem doszło do powstania  zaplecza najwyższej klasy rozgrywkowej, którą nazwano wówczas II ligą, a którą od sezonu 2008/2009 nazywamy 1 ligą?

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności