Wywiady

Reprezentant Polski do lat 21, Karol Świderski, przenosi się z Jagiellonii Białystok do PAOK-u Saloniki. Przed wyjazdem do Grecji zrobił spory rekonesans. Zbierał informacje od dużo bardziej doświadczonych kolegów, jak Marian Kelemen, który w przeszłości grał w Salonikach oraz Guilherme, który miał przyjemność pracować z trenerem Razvanem Lucesku. Oczekiwania są duże, ale urodzony w Rawiczu napastnik zapewnia, że zrobi wszystko, aby im sprostać. Stawka jest spora, gdyż w grę wchodzi także wyjazd na czerwcowe modzieżowe mistrzostwa Europy U-21.

Futsal

Nowa odsłona magazynu „Łączy nas futsal” to najefektowniejsze bramki i akcje z ostatnich tygodni w halowej piłce, a także relacje z ciekawych futsalowych wydarzeń. W premierowym odcinku przyjrzymy się m.in. sylwetce byłego piłkarza znanych klubów w klasycznej odmianie futbolu, Sebastiana Leszczaka, który z powodzeniem „przesiadł się” na futsal. Zdradzimy także, czy Marcin Mikołajewicz ma noworoczne postanowienie.

Reprezentacja młodzieżowa U-18

Trener reprezentacji Polski do lat 18, Wojciech Tomaszewski, powołał 22 zawodników na zgrupowanie (4-13.02.2019) i towarzyski turniej La Manga Cup. Biało-czerwoni 8 lutego zagrają z Portugalią (godz. 15:00), dwa dni później z Norwegią (godz. 18:00), a 12 lutego ze Słowacją (15:00).

Futsal

Nie chcą rywalizować z pasjonatami piłki nożnej, bo wiedzą, że z góry są skazani na porażkę. Chcą pokazywać młodym dzieciakom, także im najbliższym, że futsal może być bardzo fajnym uzupełnieniem rozwoju młodego piłkarza. – W naszej strefie klimatycznej jest to możliwe – mówi Jakub Drwal, dyrektor sportowy Mistrzostw Polski Futsal Młodej Ekstraklasy.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Polityka prywatności