I Liga

Połowa goli Chojniczanki w rundzie wiosennej oraz trzy ostatnie trafienia zespołu to jego zasługa. – W czasach juniora grałem na „9”, instynkt pozostał – mówi piłkarz lidera Nice 1 ligi Jacek Podgórski, który od 7. kolejki nie opuścił ani jednego meczu chojniczan. W Puławach drużyna będzie musiała jednak radzić sobie bez przebojowego młodzieżowca, pauzującego za żółte kartki.

II Liga

Gra w Rakowie zaledwie 20 miesięcy, a już trudno sobie wyobrazić częstochowską drużynę bez jej serca i mózgu. Taką rolę w zespole wicelidera II ligi spełnia kapitan i środkowy pomocnik Rafał Figiel. Jego dwa gole w wygranym 5:1 meczu z Legionovią pozwoliły kibicom "czerwono-niebieskich" uwierzyć, że w tym roku już nic nie zatrzyma ich ulubieńców w marszu na zaplecze ekstraklasy. – Cieszyłem się ze zwycięstwa, dwóch bramek i asyst, bo po dwóch porażkach byliśmy w szoku – mówi częstochowski "Figo".

II Liga

W 22. serii gier w drugiej lidze pierwsze wiosenne zwycięstwo odniósł wreszcie Raków Częstochowa. O przełamanie miał walczyć również między innymi Radomiak. Czy zawodnikom z Radomia udało się zdobyć chociaż pierwszego wiosną gola? Zapraszamy na magazyn skrótów 22. kolejki rozgrywek drugiej ligi.

I Liga

Jeżeli można mówić, że piłkarz rozegrał najważniejszy mecz w swoim życiu, to dla 37-letniego Krzysztofa Markowskiego, mającego na koncie 81 występów w ekstraklasie, spotkanie Zagłębia Sosnowiec z GKS Katowice było właśnie z tej kategorii. Zawodnik, który 12 lat temu strzelił ostatniego do tej pory katowickiego gola w ekstraklasie, a po pięciu meczach spędzonych na sosnowieckiej ławce rezerwowych wrócił do gry, poprowadził rozbitą tydzień wcześniej drużynę do zwycięstwa 1:0. Dzięki trzem punktom zespół ze Stadionu Ludowego awansował na drugie miejsce w tabeli Nice 1. ligi.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży