Ekstraklasa futsal

Najważniejszym wydarzeniem ostatnich tygodniu w polskim futsalu był rekord ustanowiony przez zawodnika Gatty Active Zduńska Wola Daniela Krawczyka. „Krawiec” w meczu z Red Dragons zdobył cztery bramki i w klasyfikacji najlepszych strzelców w historii z wynikiem 315 bramek wyprzedził obecnego selekcjonera reprezentacji Polski Błażeja Korczyńskiego. Ponadto w tym odcinku pokażemy piękne i podobne do siebie bramki Pawła „Magica” Budniaka i Przemysława „Pompona” Dewuckiego.

Centralna Liga Juniorów

Z pewnością dla niektórych kibiców może być to niespodzianka, ale ci sympatycy futbolu, którzy regularnie oglądają zmagania juniorów z pewnością zaskoczeni nie są. Po dziewięciu kolejkach liderem CLJ jest Wisła Kraków. Biała Gwiazda na ten wynik jednak solidnie zapracowała. – Nie spoglądamy jednak na razie w tabelę. Raczej bowiem nikt nie pamięta czy Usain Bolt w finale olimpijskim był pierwszy po trzydziestu metrach – uspokaja optymistów trener juniorów Białej Gwiazdy, Adrian Filipek.

Ekstraklasa futsal

Pięć meczów w ciągu 14 dni – takiej częstotliwości grania w ligowym futsalu nie było chyba nigdy. Sytuacja wymuszona głównie nową rzeczywistością futsalową w Europie i okolicznościami na całym świecie momentami przypomina piłkarską Premier League w okresie Świąt Bożego Narodzenia, gdzie właściwie nie przestaje się grać. – Coś w tym jest, ale zmęczenie już daje się we znaki – mówią zgodnie ligowcy, dla których ta sytuacja jest nowym wyzwaniem.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności