Reprezentacja młodzieżowa U-21

W środę na stadionie Renato Dall'Ara dojdzie do starcia dwóch niepokonanych zespołów w grupie A, czyli Włoch i Polski. Zarówno Konrad Michalak, jak i Krystian Bielik są bojowo nastawieni, a ten pierwszy zapytany o ewentualny przebieg spotkania, przyznał, że biało-czerwonych stać na sprawienie niespodzianki. – Postaramy się zwycięstwo. Gramy dla kibiców i cieszymy się, że są tutaj z nami. To bardzo ważne, że możemy czuć ich wsparcie – powiedział Michalak przed meczem z Włochami.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Pół żartem, pół serio można rzec, że na drugie imię powinien mieć „Rekord”, bo w jakich rozgrywkach nie zagra, tam do opisu tego, co dokonał, potrzebny jest przedrostek „naj”. Najmłodszy, najlepszy, najbardziej obiecujący... Ale też wychowany przez Ivoryjczyka i Włoszkę. Z tego połączenia wyszedł Moise Kean, super talent włoskiej piłki, który zdążył już zaleźć za skórę polskiemu bramkarzowi, a i w klubie spotyka jednego z kadrowiczów Jerzego Brzęczka – Wojciecha Szczęsnego.

Reprezentacja młodzieżowa U-20

Mundial do lat 20 w Polsce przeszedł już do historii. Z wielu względów zapisze się w annałach rozgrywek młodzieżowych. Frekwencja, strzeleckie popisy, taktyczne nowinki – to czynniki, które powodują, że turniej rozgrywany nad Wisłą będzie długo pamiętany. Ale znakiem firmowym mistrzostw świata U-20, nie tylko tych ostatnich, są niespodziewane rozstrzygnięcia.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Jeszcze rok temu wchodził z ławki w meczu Fortuna 1 ligi pomiędzy Chojniczanką Chojnice, a Bytovią Bytów, by ponad 365 dni później cieszyć się z wygranej reprezentacji Polski U-21 w inauguracyjnym spotkaniu młodzieżowych mistrzostw Europy. W pojedynku z Belgią (3:2) zastąpił na prawej obronie Roberta Gumnego i nie zawiódł. Karol Fila marzył o wyjeździe na EURO, tymczasem marzenia przerosły jego oczekiwania.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

W pierwszym meczu mistrzostw Europy U-21 reprezentacja Polski wygrała 3:2 z Belgią po trafieniach: Szymona Żurkowskiego, Krystiana Bielika i Sebastiana Szymańskiego. Autorem pierwszego trafienia byli rywale, a na listę strzelców wpisał się Aaron Leya Iseka, który wykorzystał precyzyjne podanie od Isaaca Mbenzy. Po trzech golach Polaków rywale odpowiedzieli jedną bramką, a trzy punkty powędrowały na konto podopiecznych Czesława Michniewicza.

Reprezentacja młodzieżowa U-20

– Bez Polski i bez Polaków nie przeżywalibyśmy tak wielu emocji – podkreśla z uznaniem prezydent FIFA, podsumowując przed kamerą „Łączy nas piłka” mistrzostwa świata FIFA U-20 2019. Młodzieżowy mundial, zorganizowany przez PZPN wspólnie za takimi miastami jak Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Gdynia, Lublin, Łódź i Tychy, okazał się wielkim sukcesem. – Ten turniej był niesamowity – mówi Gianni Infantino. Posłuchajcie zresztą sami!

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Szymon Żurkowski, Krystian Bielik i Sebastian Szymański – gole tych zawodników zapewniły reprezentacji Polski U-21 zwycięstwo w pierwszym meczu mistrzostw Europy U-21 z Belgią (3:2). Zobaczcie, jaki nowy przydomek ma Krystian Bielik, co mówił przed pierwszym gwizdkiem Bartosz Kapustka oraz co powiedział podopiecznym Czesława Michniewicza prezes Zbigniew Boniek i jaki utwór był motywem przewodnim w szatni po zakończonym spotkaniu Subskrybuj „Łączy nas piłka”.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności