Reprezentacja młodzieżowa U-21

To był horror z szczęśliwym zakończeniem! Reprezentacja Polski po bardzo ciężkim boju pokonała wielką Italię na stadionie w Bolonii! Biało-czerwoni dwoili się i troili, żeby zatrzymywać ataki piekielnie trudnego rywala i robili to bardzo skutecznie. Zwycięskiego gola po rozegranym rzucie wolnym strzelił Krystian Bielik. Brawo Polacy!

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Trener reprezentacji Polski do lat 21 Czesław Michniewicz ogłosił skład swojej drużyny na drugi mecz fazy grupowej turnieju finałowego mistrzostw Europy UEFA EURO U-21 2019 przeciwko Włochom. Spotkanie w Bolonii rozpocznie się o 21:00. W pierwszym meczu biało-czerwoni pokonali Belgię 3:2 po bramkach Szymona Żurkowskiego, Krystiana Bielika i Sebastiana Szymańskiego.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

To będzie mecz na szczycie w grupie A młodzieżowych mistrzostw Europy. O godzinie 21:00 w Bolonii reprezentacja Polski do lat 21 zmierzy się z gospodarzem turnieju, Włochami. – Jeśli chce się osiągnąć sukces, trzeba wygrywać z najlepszymi. Już pokazaliśmy, że stać nas na dobrą grę z faworytem. Każdego przeciwnika trzeba szanować, ale później należy wyjść na boisko bez kompleksów i pokazać pełnię swoich umiejętności – zapowiada Dawid Kownacki, kapitan biało-czerwonych.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

– Przy stabilnej grze w obronie i wykorzystaniu potencjału w ataku, jesteśmy w stanie osiągnąć dobry wynik. Z Belgią było widać, że na boisku stanowimy drużynę i wszyscy ciężko pracują na wynik. Liczę, że tak samo będzie w spotkaniu z gospodarzami, Italią – przekonuje były reprezentant Polski Paweł Wojtala, który w przeszłości również mierzył się z Włochami.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Paradoksalnie to nie obrona stanowi o sile włoskiej młodzieżówki. Trener Luigi Di Biagio najwięcej atutów posiada bowiem w przednich formacjach, gdzie ma do dyspozycji zawodników o uznanej marce we Włoszech. Mecz z Hiszpanią potwierdził jak duży potencjał drzemie w zawodnikach odpowiedzialnych za ofensywę reprezentacji Italii U-21.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Reprezentacja Polski do lat 21 już w środę o godzinie 21:00 rozegra w Bolonii drugi mecz fazy grupowej młodzieżowych mistrzostw Europy. Rywalem podopiecznych Czesława Michniewicza będzie gospodarz turnieju, Italia. – To będzie bardzo ważny mecz zarówno dla nas, jak i dla Włochów. Zmierzą się dwa zespoły, które mają swoje marzenia i swoje atuty – zapowiada trener biało-czerwonych.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności