Reprezentacja młodzieżowa U-21

– Przed mistrzostwami nikt w nas nie wierzył. Każdy spodziewał się, że zakończymy turniej z zerowym dorobkiem punktowym, a tu proszę – pokonaliśmy i Belgów, i Włochów. Po dwóch kolejkach to my jesteśmy liderem grupy. Ludzie w Polsce mogą być z nas dumni – przyznał po meczu z Italią w Bolonii obrońca Mateusz Wieteska.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Reprezentacja Polski do lat 21 sensacyjnie pokonała w środowy wieczór Włochów 1:0 i z kompletem punktów przewodzi tabeli grupy A, nazywanej jeszcze przed turniejem „grupą śmierci”. – Wybiegaliśmy ten mecz, strzeliliśmy więcej goli niż przeciwnik i utrzymaliśmy wynik do samego końca. Cała Polska chciała tego zwycięstwa i udało nam się tego dokonać – cieszył się po spotkaniu Szymon Żurkowski.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Kamil Grabara rozegrał znakomite zawody w meczu z Włochami w Bolonii (1:0) i został wybrany przez UEFA zawodnikiem spotkania. – Chodziłem po pokojach i mówiłem chłopakom, że wygramy. Mam nadzieję, że takim optymizm pomaga i przekłada się później na postawę drużyny. Nie odkryję nic nowego, jeśli powiem, że po prostu marzyliśmy o takiej sytuacji – powiedział po ostatnim gwizdku sędziego bramkarz reprezentacji Polski.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Dziesiątki wybitych piłek, skuteczna obrona, przebiegnięte kilometry, jeden cios i wspaniały wieczór w Bolonii. Tak w kilku słowach można opisać to, co wydarzyło się w meczu Polaków z Włochami. Zespół trenera Czesława Michniewicza pokonał niezwykle silnego rywala i odniósł drugie zwycięstwo na mistrzostwach Europy do lat 21. – Chcę pochwalić swoich podopiecznych, bo wykonali bardzo ciężką pracę. Wiele drużyn chciałoby być na naszym miejscu – powiedział po meczu szkoleniowiec biało-czerwonych.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

To był horror z szczęśliwym zakończeniem! Reprezentacja Polski po bardzo ciężkim boju pokonała wielką Italię na stadionie w Bolonii! Biało-czerwoni dwoili się i troili, żeby zatrzymywać ataki piekielnie trudnego rywala i robili to bardzo skutecznie. Zwycięskiego gola po rozegranym rzucie wolnym strzelił Krystian Bielik. Brawo Polacy!

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności