Reprezentacja młodzieżowa U-21

Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, do gry powracają reprezentacje narodowe. Po dziesięciu miesiącach pauzy rywalizację o awans na mistrzostwa Europy wznawia także kadra do lat 21, prowadzona przez trenera Czesława Michniewicza. W piątkowe popołudnie powalczy o punkty z Estonią. – Nie nastawiamy się na bitwę, a spotkanie o wysokiej kulturze – mówi sternik reprezentacji U-21.

Reprezentacja młodzieżowa U-19

Reprezentacja Polski U-19 zremisowała 1:1 w towarzyskim meczu z Niemcami. Polacy prowadzili po golu Filipa Szymczaka, a po przerwie wyrównał Mehmed Aydin. W rozegranym dodatkowo konkursie rzutów karnych lepiej z jedenastu metrów strzelali goście. Tym spotkaniem zespół trenera Jacka Magiery rozpoczął przygotowania do eliminacji mistrzostw Europy.

Reprezentacja młodzieżowa U-19

Z bramkarzy powołanych na zgrupowanie reprezentacji Polski U-19 najwięcej ma najwięcej doświadczenia. W poprzednim sezonie zadebiutował w ekstraklasie, a w tym broni w pierwszoligowym Chrobrym Głogów. Teraz dostał szasnę, by pokazać umiejętności w kadrze narodowej. – Celem nadrzędnym jest awans na mistrzostwa Europy, a na pierwszym zgrupowaniu musimy się jak najlepiej poznać i zaaklimatyzować w reprezentacji – mówi Kacper Bieszczad.

Reprezentacja młodzieżowa U-19

W ramach przygotowań do mistrzostw Europy reprezentacja Polski U-19 rozegra w Kaliszu (godz. 14:30, transmisja TVP Sport) spotkanie towarzyskie z rówieśnikami z Niemiec. – To zupełnie nowa reprezentacja. Gramy oczywiście o zwycięstwo, ale nie mniej ważne jest wzajemne poznawanie się i coraz lepsze rozumienie, bo jesteśmy dopiero na początku drogi – podkreśla Jacek Magiera, selekcjoner kadry U-19.

Reprezentacja młodzieżowa U-19

– Celem dla tej kadry jest awans na przyszłoroczne mistrzostwa Europy w Rumunii. Mam do dyspozycji piłkarzy z roczników 2002 i 2003. To pierwsze zgrupowanie tej reprezentacji. Chcemy stworzyć drużynę, która będzie głodna sukcesu, a piłkarze się rozwiną, co będzie z korzyścią dla klubów, w których występują – podkreśla Jacek Magiera, selekcjoner reprezentacji U-19, która zagra towarzysko w czwartek (3 września) z Niemcami, a w poniedziałek z Czechami (7 września).

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności