Reprezentacja młodzieżowa U-16

PZPN informuje, że ze względu na niestabilną sytuację polityczną i niepokoje społeczne w Boliwii, została podjęta decyzja o nieuczestniczeniu w turnieju przeniesionym do Paragwaju w tygodniu poprzedzającym jego rozpoczęcie. W związku z tym biało-czerwoni przebywać będą na zgrupowaniu w Warszawie (17.11.2019 do 23.11.2019), na które zostali powołani następujący zawodnicy:

Reprezentacja młodzieżowa U-19

Reprezentacja do lat 19 od poniedziałku przebywa w Walii, gdzie w środę od meczu z gospodarzami (Newport, g. 14 czasu polskiego) rozpocznie rywalizację w eliminacjach młodzieżowych Mistrzostw Europy. Rywalami w turnieju kwalifikacyjnym są jeszcze Kosowo (16.11, Newport) i Rosja (19.11, Cardiff), a z grupy awansują na pewno dwa najlepsze zespoły. O szansach oraz skali wyzwania biało-czerwonych porozmawialiśmy z selekcjonerem tej kadry, Bartłomiejem Zalewskim.

Reprezentacja młodzieżowa U-20

Aleks Ławniczak wykorzystuje szansę – jest podstawowym stoperem lidera pierwszej ligi Warty Poznań. Dostał też powołanie na poprzednie zgrupowanie reprezentacji U-20. – Każda minuta na zgrupowaniu jest zaplanowana i wykorzystana. Było też sporo rozmów, treningów mentalnych, analiz, odpraw, zarówno grupowych, jak i indywidualnych. Z zawodników właściwie nikogo nie znałem poza Dawidem Kurminowskim. Dwa dni jednak wystarczyły, bym poczuł się dobrze w grupie – podkreśla 20-letni obrońca.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności