Reprezentacja młodzieżowa U-20

Seria „Niekochani” zaprezentowała wam od środka funkcjonowanie pierwszej reprezentacji Polski – zarówno w tych trudnych, jak i szczęśliwych okresach z ostatnich kilkunastu miesięcy. To dobry moment, by pokazać, jak w chwili wielkiego wyzwania radzili sobie ich młodsi koledzy – podopieczni Jacka Magiery z kadry do lat 20, która w ubiegłym roku wystąpiła w rozgrywanych w Polsce młodzieżowych mistrzostwach świata FIFA U-20. Zobaczycie, jak wyglądały poszczególne etapy przygotowań i samego turnieju w samym wnętrzu drużyny – w szatni, na odprawach taktycznych z selekcjonerem, w pokojach hotelowych. Premiera filmu dokumentalnego „Gramy dalej” – w najbliższą sobotę o 20:30.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

O ile sytuacja związana z pandemią koronawirusa mocno ogranicza działania trenerów klubowych, o tyle w jeszcze gorszym położeniu wydają się być selekcjonerzy. Jak w takim razie wygląda plan działania trenera młodzieżowej kadry narodowej, kiedy jego podopieczni nie grają? Na czym obecnie skupiają uwagę sztaby reprezentacji? Co analizują? W jaki sposób? Swój punkt... obserwacji dla Łączy Nas Piłka przedstawia Czesław Michniewicz, trener reprezentacji U-21.

Reprezentacja młodzieżowa U-17

Reprezentacja Polski rocznika 2003 rozegrała od momentu jej utworzenia w 2017 roku aż 30 spotkań, z których wygrała 19, zremisowała 9, przegrała tylko dwa. Zajęła drugie miejsce w ubiegłorocznym Pucharze Syrenki, wygrała turniej na Słowacji niecałe dwa miesiące temu zwyciężyła w turnieju w La Mandze, dziś powinna być już po rundzie Elite eliminacji młodzieżowych Mistrzostw Europy.

Reprezentacja młodzieżowa U-20

Na wtorek zaplanowaliśmy retransmisję meczu reprezentacji Polsk do lat 20, która w 2007 roku wystąpiła na mistrzostwach świata w Kanadzie. W pierwszym meczu skazywani na porażkę biało-czerwoni, postawili się faworyzowanym Brazylijczykom z kilkoma wschodzącymi gwiazdami w składzie, i wygrali po przepięknym uderzeniu Grzegorza Krychowiaka z rzutu wolnego. Zapraszamy na nasze kanały od godziny 20:30.

Reprezentacje młodzieżowe

Epidemia koronawirusa wywróciła do góry nogami nie tylko kalendarz seniorskich rozgrywek piłkarskich. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku młodzieżowych reprezentacji Polski, rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów, czy inicjatyw PZPN skierowanych do młodych zawodników. Tematem „podcastowego” odcinka magazynu Młoda Polska będą właśnie te zmiany – zarówno na polu reprezentacyjnym, jak i klubowym.

Reprezentacje młodzieżowe

Odwołanie meczów reprezentacji narodowych i rozgrywek ligowych przyciągnęło uwagę kibiców, ale swoje spotkania miały również kadry młodzieżowe. – W naszych analizach przygotowań temat zagrożenia koronawirusem pojawił się bardzo wcześnie – mówi Marcin Dorna, selekcjoner reprezentacji U-17, która w marcu miała rozegrać turniej eliminacji mistrzostw Europy m.in. z Włochami.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności