Reprezentacja młodzieżowa U-21

Reprezentacja Polski do lat 21 od zwycięstwa z Belgią rozpoczęła turniej na mistrzostwach Europy. Choć nerwowo było na początku i w końcówce, to biało-czerwoni wygrali 3:2. – Ciężko przygotowywaliśmy się do mistrzostw Europy i wywalczyliśmy komplet punktów z Belgami. Przede wszystkim byliśmy skuteczni i potrafiliśmy zniwelować atuty Belgów – powiedział po meczu trener Czesław Michniewicz.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Momentami było ciężko, zwłaszcza na początku pierwszej połowy i w końcówce meczu, gdy Polacy musieli się częściej bronić. Jednak to podopieczni trenera Czesława Michniewicza z boiska zeszli z trzema punktami. Biało-czerwoni zwyciężyli Belgów 3:2 po bramkach Szymona Żurkowskiego, Krystiana Bielika i Sebastiana Szymańskiego.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Reprezentacja Polski do lat 21 dziś o godzinie 18:30 rozegra w Reggio Emilia pierwszy mecz na młodzieżowych mistrzostwach Europy we Włoszech. Rywalem kadry Czesława Michniewicza będzie Belgia. – Absolutnie nie będę mówił o słabościach rywala. Belgowie stanowią świetną drużynę, mają bardzo dobrego trenera i zawodników. Tak jak pozostałe zespoły na tym turnieju. Tutaj nikt nie znalazł się przypadkowo, bo przyjechali tylko najlepsi. My skupiamy się przede wszystkim na sobie – podkreślił na oficjalnej konferencji prasowej trener Michniewicz.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Bartosz Kapustka w piątek był w Rzymie na kontrolnej wizycie u doktora Pier Paolo Marianiego w klinice Villa Stuart, w której w kwietniu przeszedł zabieg rekonstrukcji uszkodzonego więzadła krzyżowego przedniego w kolanie. Młodzieżowy reprezentant Polski usłyszał pomyślne wieści – wyniki są bardzo dobre, rehabilitacja przebiega prawidłowo i pod koniec lipca będzie mógł wrócić do treningów z drużyną.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

– To mój trzeci wielki turniej w ciągu trzech ostatnich lat. W 2017 roku wystąpiłem z reprezentacją Polski do lat 21 na młodzieżowych mistrzostwach Europy, które odbywały się w Polsce. Rok temu zagrałem w kadrze trenera Adama Nawałki na mistrzostwach świata w Rosji. Teraz przyjechaliśmy zaś powalczyć na EURO do Włoch. Zagramy dla naszego kraju, dla naszych rodzin i samych siebie. To motywacja, która daje nam dodatkowego kopa – zapowiada kapitan reprezentacji Polski do lat 21 Dawid Kownacki.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

W niedzielę reprezentacja Polski do lat 21 przystąpi do mistrzostw Europy, a jej pierwszym przeciwnikiem na turnieju będzie zespół z Belgii na Mapei Stadium. – Wierzę w swoich zawodników. Dla nich to coś nowego i dla nas również jako sztabu szkoleniowego. Mamy olbrzymią satysfakcję, że możemy tutaj być. Ten turniej jest dla nas nagrodą. Nikt nie znalazł się tutaj przypadkowo – powiedział trener biało-czerwonych Czesław Michniewicz.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności