Reprezentacja kobieca A

To już oficjalne! Ewa Pajor jest pierwszą Polką, a także czwartą piłkarką spoza Niemiec, która została królową strzelczyń kobiecej Bundesligi. Napastniczka w całym sezonie zdobyła 24 bramki, a swój dorobek ustaliła w ostatnim meczu kampanii 2018/2019 z Turbine Poczdam. W tym tygodniu piszemy jednak nie tylko o Ewie Pajor i ostrzegamy: przed Wami iście królewski odcinek „Co tam w kobiecej”.

Reprezentacja kobieca A

Mistrzostwem Włoch i zdobyciem krajowego pucharu zakończył się premierowy sezon Aleksandry Sikory w Juventusie. W niedzielnym finale Coppa Italia Stara Dama pokonała 2:1 Fiorentinę. W Niemczech pewnie po tytuł zmierza Wolfsburg Ewy Pajor, który robił 7:0 Sand. Na krajowym podwórku skutecznością błysnęła znów bramkostrzelna obrończyni Małgorzata Mesjasz, która dwukrotnie pokonała bramkarkę AZS Wrocław. Sprawdzamy, jak na ligowych boiskach w ten weekend radziły sobie reprezentantki Polski.

Reprezentacja kobieca A

Ewa Pajor znów nie będzie jedyną przedstawicielką naszego kraju w barwach VfL Wolfsburg. Do zespołu mistrza Niemiec po roku przerwy wraca Agata Tarczyńska. Wielokrotna reprezentantka Polski od sezonu 2019/2020 obejmie funkcję grającej asystent trenera w drugiej drużynie „Wilczyc”.

Reprezentacja kobieca A

Ma za sobą lata gry w reprezentacji Polski i Ekstralidze, a także epizod zagraniczny, ale zawsze pozostawała lekko w cieniu. W zeszłym sezonie była jednym z głównych architektów nieoczekiwanego wicemistrzostwa kraju Czarnych Sosnowiec. W tym została jego kapitanem i możliwe, że uda się powtórzyć ten sukces. O swojej trudnej roli w reprezentacji, o tym, co ją denerwuje w polskiej lidze, a także o temacie tabu w kobiecej piłce, czyli zarobkach, w rozmowie z Łączy nas piłka opowiada Dagmara Grad.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności