Reprezentacja kobieca A

Już za dwa dni kobieca reprezentacja Polski rozegra pierwszy z dwóch meczów z Czeszkami w ramach eliminacji do mistrzostw Europy, które odbędą się w 2022 roku w Anglii. Podczas oficjalnej konferencji prasowej Paulina Dudek, obrończyni reprezentacji Polski, mówiła nie tylko o najbliższym spotkaniu, ale także m.in. o znalezieniu się w drużynie sezonu Ligi Mistrzyń. - Nie oczekiwałam takiego wyróżnienia, tym bardziej że dla mnie był to pierwszy ćwierćfinał i półfinał tych rozgrywek w karierze - stwierdziła zawodniczka Paris Saint-Germain.

Reprezentacja kobieca A

Kobieca reprezentacja Polski przygotowuje się pod Żywcem do dwumeczu z Czeszkami w ramach eliminacji mistrzostw Europy, które odbędą się w 2022 roku w Anglii. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane 18 września o 18:15 w Chomutowie, a drugie 22 września o 18:00 w Bielsku-Białej. - W tym dwumeczu musimy zdobyć chociaż trzy punkty. To nasz cel minimum - powiedział na oficjalnej konferencji szkoleniowiec biało-czerwonych, Miłosz Stępiński.

Reprezentacja kobieca A

Selekcjoner Miłosz Stępiński jeszcze nigdy nie powołał na zgrupowanie reprezentacji Polski tylu debiutantek. Paulina Filipczak, Zofia Buszewska i Kinga Kozak były wyróżniającymi się zawodniczkami w kadrach młodzieżowych, a teraz przyszedł czas, aby sprawdziły się na najwyższym poziomie. – To jest dla nich idealny moment – przekonuje Nina Patalon, czyli trenerka, która zna je najlepiej, bo prowadziła je zarówno w reprezentacji U-19, jak i U-17.

Reprezentacja kobieca A

Znakomite wejście do ligi francuskiej zaliczyła Dominika Grabowska. Jej Fleury 91 pokonało 3:1 Le Havre, a Polka w debiucie strzeliła gola i zanotowała asystę. W Bundeslidze swoją pierwszą bramkę dla SV Meppen zdobyła Agnieszka Winczo, a całe mecze rozegrały Katarzyna Kiedrzynek, Małgorzata Mesjasz, Agata Tarczyńska i Sylwia Matysik. Sprawdziliśmy, jak w ostatni weekend przed zgrupowaniem reprezentacji Polski na ligowych boiskach radziły sobie nasze kadrowiczki.

Reprezentacja kobieca A

Selekcjoner reprezentacji Polski kobiet Miłosz Stępiński nie będzie mógł skorzystać z Dżesiki Jaszek w meczach eliminacji mistrzostw Europy z Czechami, które odbędą się 18 (godz. 18:15, Chomutów) i 22 września (godz. 18:00, Bielsko-Biała). Napastniczkę Czarnych Sosnowiec z udziału w zgrupowaniu wykluczy kontuzja stawu skokowego.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności