Reprezentacja kobieca A

Mnóstwo, ale to mnóstwo dzieje się w związku z rozpoczynającym się już w najbliższy piątek mundialem. Jeśli natomiast chodzi o nasze podwórko, poznaliśmy właśnie pierwszego beniaminka nowego sezonu Ekstraligi, a nasza reprezentacyjna bramkarka, Kinga Szemik, po raz kolejny zabłysnęła swoimi sukcesami - nie tylko sportowymi. Zapraszamy na ostatnie przed wakacyjną przerwą „Co tam w kobiecej”!

Reprezentacja kobieca A

Uff - można odetchnąć! Kolejne dwie reprezentantki Polski wyleczyły już kontuzje i w minionej kolejce Ekstraligi wybiegły na murawę. Świetny weekend miała też najlepsza piłkarka świata, Ada Hegerberg, która poślubiła obrońcę Lecha Poznań, Thomasa Rogne. Dzieje się jednak nie tylko w Europie, bo Sydney Leroux - zdobywczyni mistrzostwa świata z kadrą Stanów Zjednoczonych w 2015 roku - będzie miała swój własny i... dość oryginalny program.

Reprezentacja kobieca A

Latem zeszłego roku odeszła z 1. FFC Frankfurt do występującego w 2. Bundeslidze 1. FC Saarbruecken. Transfer okazał się strzałem w dziesiątkę. Julia Matuschewski błyskawicznie stała się liderem walczącego o awans zespołu i niespodziewanie została najskuteczniejszą piłkarką zaplecza Bundesligi z dorobkiem 20 goli w 25 meczach. – Musiałam odejść, żeby się odbudować – mówi w rozmowie z Łączy nas piłka 22-letnia reprezentantka Polski.

Reprezentacja kobieca A

Chapeau bas! To niewiarygodne, ale wydarzyło się naprawdę - piłkarki Olympique Lyon po raz czwarty z rzędu wygrały Ligę Mistrzyń! W finale europejskich rozgrywek zawodniczki z Francji pokonały 4:1 FC Barcelona, dla której był to debiut na tym etapie UEFA Women’s Champions League. Od tego zaczynamy tegotygodniowe „Co tam w kobiecej”, ale mamy dla was też dużo newsów o polskich piłkarkach.

Reprezentacja kobieca A

Reprezentantka Polski i zawodniczka Górnika Łęczna, Patrycja Balcerzak, po zakończeniu obecnego sezonu przeniesienie się do Niemiec. 25-letnia pomocniczka będzie reprezentować barwy SC Sand, z którym podpisała dwuletni kontakt.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności