Reprezentacja kobieca A

W niedzielę zgrupowanie kobiecej reprezentacji Polski opuści Aleksandra Sikora. Zawodniczka Juventusu nabawiła się urazu mięśnia dwugłowego uda i po sobotnich badaniach okazało się, że nie będzie w stanie zagrać we wtorkowym meczu towarzyskim z Brazylią (20:15, Kielce, transmisja w TVP Sport).

Reprezentacja kobieca A

Jak sam przyznaje, miał uprzedzenia. Ale ostatnie kilka dni poświęcone obserwacji treningów oraz meczu Polek z Cyprem całkowicie odmieniły jego stosunek do kobiecej piłki. – Jestem bardzo miło zaskoczony, jeśli chodzi o poziom wyszkolenia technicznego u dziewczyn i funkcjonowanie ich jako zespołu – przyznaje w rozmowie z Łączy nas piłka, Zbigniew Smółka, były trener m.in. Stali Mielec, Arki Gdynia, a ostatnio Widzewa Łódź.

Reprezentacja kobieca A

Kobieca reprezentacja Polski pokonała w meczu towarzyskim rozegranym w Ayia Napie Cypr 5:1. Mimo że biało-czerwone nie zagrały w najsilniejszym składzie, to momentami pokazały dobrą piłkę, szczególnie w drugiej połowie. – Ostatnie dwadzieścia minut w naszym wykonaniu wyglądało świetnie – mówił selekcjoner Miłosz Stępiński. We wtorek w Kielcach towarzyskie starcie z Brazylią.

Reprezentacja kobieca A

Reprezentacja Polski kobiet wysoko pokonała Cypr w spotkaniu towarzyskim 5:1. Bramki dla biało-czerwonych zdobyły Patrycja Balcerzak, Ewelina Kamczyk, Dominika Grabowska, Małgorzata Grec i Nikol Kaletka. W kolejnym meczu podopieczne trenera Miłosza Stępińskiego zmierzą się z Brazylią (8 października o godzinie 20:15 w Kielcach).

Reprezentacja kobieca U-17

Reprezentacja Polski kobiet do lat 17 w pierwszym meczu turnieju kwalifikacji mistrzostw Europy wygrała z Kazachstanem aż 10:0. Bramki dla biało-czerwonych zdobyły Anna Kodym, Natalia Wróbel (cztery), Wiktoria Kiszkis, Magdalena Sobal, Nadia Krezyman i samobójcze trafienie zanotowała Alyona Ivanova. W kolejnym meczu podopieczne trenera Marcina Kasprowicza zagrają z Bułgarią (5 października o godzinie 15:15).

Reprezentacja kobieca A

Piętnaście miesięcy minęło od jej ostatniego powołania do reprezentacji Polski. W tym czasie zmagała się z kontuzją ścięgna Achillesa, przez co zerwała kontrakt z niemieckim SC Sand i zawiesiła karierę. Od początku tego sezonu znów gra i znów strzela gole. Znów dla VfL Wolfsburg II, ale już trochę w innej roli. O łączeniu dwóch funkcji i powrocie do reprezentacji opowiada jedna z najbardziej doświadczonych piłkarek w polskiej kadrze, Agata Tarczyńska.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności