Reprezentacja kobieca A

Latem 2015 roku osiemnastoletnia, cicha, szczuplutka Polka wyjechała do jednego z najlepszych klubów piłkarskich na świecie, a on zdawał sobie sprawę z tego, z jakim diamencikiem ma do czynienia. W kraju dziwili się, że nie gra, a Niemcy dobrze wiedzieli, jak nią pokierować. Dziś jest nie tylko gwiazdą VfL Wolfsburg, ale też jedną z najlepszych piłkarek globu. Od łez i wyczerpania na pierwszych treningach poprzez operacje oczu i niedobory żelaza aż po królową strzelczyń Bundesligi – o swojej drodze na szczyt w rozmowie z Łączy nas piłka opowiada Ewa Pajor.

Reprezentacja kobieca A

Dyplom z mechatroniki i gra w piłkę jednocześnie? Czemu nie! Większość polskich piłkarek decyduje się nie tylko na karierę sportową, ale też studia. Dominuje oczywiście wychowanie fizyczne, ale niektóre zawodniczki stawiają na dziedziny nauki zupełnie niezwiązane ze sportem. Sprawdziliśmy, jakie „ekstremalne” kierunki studiów wybierają reprezentantki Polski i piłkarki Ekstraligi.

Reprezentacja kobieca A

Ewa Pajor przedłużyła kontrakt z mistrzem Niemiec VfL Wolfsburg do 2023 roku. Z tej okazji przygotowaliśmy dziesięć pytań na temat jednej z najlepszych napastniczek na świecie. Co wiesz o napastniczce reprezentacji Polski? Sprawdź się!

Reprezentacja kobieca U-19

Gdyby nie pandemia, kobiece reprezentacje Polski do lat 17 i 19 miałyby za sobą już mecze drugiej rundy eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy i, kto wie, czy nie świętowałyby awansów do finałów EURO. Kadra Niny Patalon nie dość, że składa się z grupy bardzo utalentowanych piłkarek, to jeszcze trafiła na wyjątkowo łaskawe losowanie. Z kolei zespół Marcina Kasprowicza do Elite Round przystąpiłby rozpędzony zwycięstwem w towarzyskim turnieju w Hiszpanii.

Reprezentacja kobieca A

Znamy nowy termin rozegrania finałów kobiecych mistrzostw Europy, które pierwotnie miały odbyć się w dniach 11 lipca – 1 sierpnia 2021 roku w Anglii. UEFA poinformowała, że ze względu na przełożenie męskiego EURO na 2021 rok kobiecy turniej zostanie rozegrany w roku 2022 (6 – 31 lipca). Prezydent Aleksander Ceferin zaznaczył, że Komitetowi Wykonawczemu zależało, aby mistrzostwa Europy kobiet były najważniejszym wydarzeniem piłkarskim danego lata.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności