Reprezentacja kobieca U-17

Selekcjoner reprezentacji Polski kobiet do lat 17 Marcin Kasprowicz w miejsce Darii Długokęckiej i Weroniki Lewandowskiej na mecze towarzyskie ze Szwecją dowołał Martynę Buś z AZS Wrocław i Aleksandrę Dudziak z Medyka Konin. Pierwsze spotkanie odbędzie się 13 sierpnia o 18:00, a drugie dwa dni później o 11:00. Oba starcia zostaną rozegrane na Stadionie Miejskim w Ostródzie. 

Reprezentacja kobieca A

Bucha w nas taki żar, jakbyśmy nagle znaleźli się między tysiącem ognisk. Temperatura podnosi się o co najmniej dwadzieścia stopni. – No cóż, w kraju narzekałam, że jest zimno – wzrusza ramionami piłkarka reprezentacji Polski. „Hola Emilia!” – wita nas po chwili Amparo, dyrektor sportowa kobiecej drużyny Sevilla FC. Od razu czuć, że to ona tu rządzi.

Reprezentacja kobieca A

Jeszcze trzy lata temu chciała kończyć z graniem w piłkę. Dziś jest zawodniczką hiszpańskiej Sevilli, chociaż transferowi pierwszej Polki do Primera Division Femenina towarzyszyło wiele emocji. O wcale nie takiej łatwej decyzji, pierwszych wrażeniach po przylocie do stolicy Andaluzji i o... wizycie na SORze na kilka dni przed wyjazdem do Hiszpanii w rozmowie z Łączy nas piłka opowiada Emilia Zdunek.

Reprezentacja kobieca A

Ekspansja naszych piłkarek w Europie trwa! Reprezentantka Polski Emilia Zdunek została zawodniczką Sevilla FC! Dwukrotna mistrzyni Polski w barwach Górnika Łęczna podpisała roczny kontrakt z klubem kobiecej Primera Division i tym samym została pierwszą polską zawodniczką w dynamicznie rozwijającej się lidze hiszpańskiej.

Reprezentacja kobieca U-17

Selekcjoner reprezentacji Polski kobiet do lat 17 Marcin Kasprowicz powołał dwadzieścia dwie zawodniczki na mecze towarzyskie ze Szwecją, którę odbędą się 13 i 15 sierpnia w Ostródzie. Kadra przygotowuje się do turnieju eliminacyjnego młodzieżowych mistrzostw Europy, który zostanie rozegrany w dniach 2-8 października na Węgrzech, a rywalami Polek, oprócz gospodyń, będą Bułgaria i Kazachstan.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności