Reprezentacja kobieca A

Reprezentacja Polski kobiet tylko w tym roku ma już za sobą udane sprawdziany z Hiszpanią (3:0), Holandią (1:0), Włochami (1:1) i Brazylią (1:3), a więc drużynami ze ścisłej światowej czołówki. Mimo porażki z Brazylią, biało-czerwone pokazały duży postęp w swojej grze. - Jesteśmy dobrze przygotowane do meczu z Hiszpanią na otwarcie eliminacji Euro 2021 - przekonuje Dominika Grabowska.

Reprezentacja kobieca A

Kobieca reprezentacja Polski uległa we wtorek w meczu towarzyskim Brazylii 1:3. Biało-czerwone pomimo przegranej postawiły się światowej sławy rywalkom i stworzyły sobie de facto tyle samo sytuacji bramkowych co one. - Zawiodła nas skuteczność - ocenił na konferencji prasowej selekcjoner Miłosz Stępiński. Jego vis a vis, Pia Sundhage, podkreślała natomiast, że polski zespół bardzo pozytywnie się zmienił, odkąd po raz ostatni się z nim mierzyła, jeszcze jako trenerka kadry Szwecji.

Reprezentacja kobieca U-19

W trzecim meczu turnieju kwalifikacyjnego UEFA European Women’s U-19 Championship reprezentacja Polski kobiet do lat 19 przegrała ze Szkocją 0:1. Jedyną bramkę spotkania zdobyła Jennifer Smith. Polki z dorobkiem sześciu punktów zajęły drugie miejsce w grupie 4, za plecami Szkocji, a przed Chorwacją i Bułgarią. To oznacza, że drużyna Niny Patalon zagra w fazie Elite Round kwalifikacji mistrzostw Europy.

Reprezentacja kobieca U-17

Reprezentacja Polski kobiet do lat 17 poniosła porażkę z Węgrami 0:1, a bramkę na wagę zwycięstwa w drugiej połowie zdobyła Blanka Bokor. Mimo przegranej biało-czerwone z drugiego miejsca awansowały do kolejnej rundy kwalifikacji. Wcześniej Polki wygrały z Kazachstanem 10:0 i pokonały Bułgarię 4:1.

Reprezentacja kobieca A

We wtorek na Suzuki Arenie w Kielcach reprezentacja Polski kobiet po raz pierwszy w historii zmierzy się z reprezentacją Brazylii. Canarinhas naszpikowane gwiazdami - na czele z piłkarką wszech czasów Martą Vieirą da Silvą - przygotowują się do igrzysk olimpijskich w Tokio. Dla Polek to sprawdzian generalny przed startem eliminacji Euro 2021. Początek meczu o godz. 20:15. Transmisja w TVP Sport.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności