Reprezentacja kobieca A

Po siedmiu latach kapitan kobiecej reprezentacji Polski odchodzi z Paris Saint-Germain. Katarzyna Kiedrzynek nagrała dla kibiców klubu ze stolicy Francji specjalny film, jako że ze względu na przedwczesne zakończenie sezonu nie mogła się z nimi pożegnać osobiście. - Mam nadzieję, że nie będziecie źli, jeśli powiem, że na zawsze będę paryżanką - mówi w nim polska bramkarka.

Reprezentacja kobieca A

Skutki pandemii dają się we znaki zarówno w klubach piłkarskich, jak i wśród rolników, gdzie brakuje rąk do pracy. W Niemczech postanowiono połączyć oba te fakty. Zawodniczki klubu kobiecej Bundesligi SC Sand pomagały w zbiorze truskawek i szparagów. – Zrobiłyśmy furorę – śmieje się grająca w Sand Agnieszka Winczo. To właśnie Bundesliga ma największe szanse na dokończenie sezonu spośród wszystkich lig, w których występują reprezentantki Polski.

Reprezentacja kobieca A

Latem 2015 roku osiemnastoletnia, cicha, szczuplutka Polka wyjechała do jednego z najlepszych klubów piłkarskich na świecie, a on zdawał sobie sprawę z tego, z jakim diamencikiem ma do czynienia. W kraju dziwili się, że nie gra, a Niemcy dobrze wiedzieli, jak nią pokierować. Dziś jest nie tylko gwiazdą VfL Wolfsburg, ale też jedną z najlepszych piłkarek globu. Od łez i wyczerpania na pierwszych treningach poprzez operacje oczu i niedobory żelaza aż po królową strzelczyń Bundesligi – o swojej drodze na szczyt w rozmowie z Łączy nas piłka opowiada Ewa Pajor.

Reprezentacja kobieca A

Dyplom z mechatroniki i gra w piłkę jednocześnie? Czemu nie! Większość polskich piłkarek decyduje się nie tylko na karierę sportową, ale też studia. Dominuje oczywiście wychowanie fizyczne, ale niektóre zawodniczki stawiają na dziedziny nauki zupełnie niezwiązane ze sportem. Sprawdziliśmy, jakie „ekstremalne” kierunki studiów wybierają reprezentantki Polski i piłkarki Ekstraligi.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności