Reprezentacja kobieca A

Najlepsza setka na świecie, stadiony Euro, nowy format Ligi Mistrzyń - oj działo się ostatnio w żeńskim futbolu, a co najważniejsze nie zabrakło w tym wszystkim polskich wątków. Dzisiejszy odcinek „Co tam w kobiecej” zaczynamy od tego, co interesuje nas najbardziej, czyli kolejnej polsko-polskiej batalii w lidze niemieckiej!

Reprezentacja kobieca A

Zimowe urlopy mają już reprezentantki Polski, grające na co dzień w klubach krajowych, ale wciąż toczą się rozgrywki w ligach zagranicznych. W „polskim” meczu w Bundeslidze naprzeciwko siebie stanęły Ewa Pajor i Patrycja Balcerzak z Agnieszką Winczo. Szóstego gola w tym sezonie 2. Bundesligi strzeliła Agata Tarczyńska. Kolejne 90 minut w barwach PSG zaliczyła Paulina Dudek, w Turbine Potsdam Małgorzata Mesjasz, a w Sevilli Emilia Zdunek.

Reprezentacja kobieca A

38 lat – tyle czasu minęło od pierwszego międzypaństwowego meczu kobiecej reprezentacji Polski. Od tego momentu w naszym kraju pojawiło się wiele wysokiej klasy piłkarek. Z okazji 100-lecia Polskiego Związku Piłki Nożnej w porozumieniu z byłymi selekcjonerami oraz ekspertami postanowiliśmy wybrać najlepszą kobiecą „jedenastkę”, co wcale nie było takie łatwe. Mimo niecałych czterech dekad, na kartach historii zapisało się wiele fantastycznych zawodniczek, które zrobiły międzynarodową karierę.

Reprezentacja kobieca A

Ekstraliga już co prawda nie gra, ale w minionym tygodniu w świecie kobiecej piłki działo się mnóstwo fantastycznych rzeczy. Rozstrzygnęły się losy walki o ćwierćfinał Pucharu Polski, byliśmy świadkami goli strzelanych przez naszą bramkarkę, Katarzynę Kiedrzynek i, co najważniejsze, poznaliśmy najlepszą piłkarkę 2019 roku.

Reprezentacja kobieca A

Ósmą bramkę w tym sezonie Bundesligi dla VfL Wolfsburg zdobyła Ewa Pajor. Do okazałego zwycięstwa nad Bayerem Leverkusen dołożyła jeszcze trzy asysty. Drugiego gola w barwach Sevilli strzeliła Emilia Zdunek, która pokonała bramkarkę Deportivo z jedenastu metrów. Na krajowym podwórku hat-tricka w meczu 1/8 Pucharu Polski ustrzeliła Martyna Wiankowska. Sprawdzamy, jak w weekend grały nasze reprezentantki.

Reprezentacja kobieca A

Za nami wszystkie tegoroczne spotkania kadr narodowych. To dobry czas na podsumowanie dokonań reprezentacji Polski, które walczą o punkty kwalifikacji międzynarodowych turniejów oraz biorą udział w turniejach finałowych. W pierwszej części przyglądamy się rokowi 2019 w wykonaniu reprezentacji Polski kobiet.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności